Latvijas Republikas Ministru kabineta tiesību aktu projekti
A A A
Atbildīgā iestāde
Valsts kancelejas projekti
Projektu sasniegumi
Saziņa
Kontakti

Brīvības bulvāris 36
Rīga, LV - 1520
Tālrunis: 67082800
e-pasts: vk@mk.gov.lv

Par projektu "Atbalsts strukturālo reformu ieviešanai valsts pārvaldē"

print Nosūtīt
print Drukāt

 

Saskaņā ar līgumu, kas noslēgts starp Valsts kanceleju un Centrālo finanšu un līgumu aģentūru, 2010. gada 8.jūlijā uzsākta Valsts kancelejas administrētā projekta "Atbalsts strukturālo reformu ieviešanai valsts pārvaldē" (identifikācijas Nr. 1DP/1.5.1.1.1/10/IPIA/CFLA/004/002) īstenošana. Projekta īstenošanu paredzēts pabeigt 2015.gada 30.septembrī. Kopējais projekta finansējums atbilstoši projekta līguma grozījumiem Nr.16 (spēkā no 24.02.2014.) ir 2 262 073,85 EUR.

Projekta mērķis ir sekmēt valsts konkurētspējas paaugstināšanos, īstenojot efektīvu strukturālo reformu ieviešanu valsts pārvaldē, paaugstinot reformu plānošanas, ieviešanas un uzraudzības instrumentu kvalitāti, tostarp valsts pārvaldes darbinieku analītiskās spējas.

Projekts valsts pārvaldes strukturālo reformu plānošanas un ieviešanas atbalstam ir balstīts uz mērķiem un galvenajiem pasākumiem, kas noteikti ar strukturālo reformu valsts pārvaldē īstenošanu saistītajos plānošanas dokumentos, galvenokārt Pasākumu plānā valsts pārvaldes sistēmas un civildienesta optimizēšanai, Latvijas ekonomikas stabilizācijas un izaugsmes atjaunošanas programmā, Latvijas Stratēģiskajā attīstības plānā, ar starptautiskajiem aizdevējiem noslēgtajām vienošanām.

Projekta īstenošanai un ieviešanas uzraudzībai izveidota Projekta vadības grupa, kurā sākotnēji tika iekļauti visu ministriju pārstāvji, jo projekta aktivitātes skar visu ministriju darbības jomas. Projekta vadības grupa ir noteikusi šādus projekta darbības virzienus:

- atbalsts strukturālo reformu plānošanai, ieviešanai un uzraudzībai;
- valsts īstenoto funkciju izvērtēšanas procesa pilnveidošana;
- funkciju nodošanas procesa veicināšana
- valsts pārvaldes cilvēkresursu kvalitātes celšana;
- valsts pārvaldes kapacitātes stiprināšana ES prezidentūras nodrošināšanai;
- Valsts kontroles kapacitātes stiprināšana.

 

Atpakaļ  Uz augšu  Uz sākumlapu