Latvijas Republikas Ministru kabineta tiesību aktu projekti
A A A
Jaunumi
Par diskusiju dokumentiem
Valsts kancelejas diskusiju dokumenti
Kontakti
Līdzdalības iespējas
Praktiski padomi
Iniciatīva „Labākais līdzdalībā”
Noderīgi resursi
Saziņa
Kontakti

Brīvības bulvāris 36
Rīga, LV - 1520
Tālrunis: 67082800
e-pasts: vk@mk.gov.lv

Iedzīvotājus aicina piedalīties valsts funkciju izvērtēšanā

print Nosūtīt
print Drukāt

„Piedalies reformā! Ieliec ministrijai atzīmi” – ar šādu saukli 2009.gada 7.septemrbī klajā nākusi valsts pārvaldes reformu dienasgrāmata, aicinot ikvienu cilvēku ielūkoties tīmekļa vietnē piedaliesreforma.blogspot.com un balsojuma veidā izsakot viedokli - kuras funkcijas valstij būtu vai nebūtu jāfinansē.

Lai samazinātu valsts budžeta 2010.gada izdevumus, funkciju izvērtēšanu jau veikusi Finanšu ministrija un Reformu vadības grupas (RVG) dalībnieki – Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība, Latvijas Pašvaldību savienība, kā arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera.

Iedzīvotāji funkciju novērtējumu var veikt pēc identiskiem aprakstiem, iepazīstoties ar funkcijas būtību, pakalpojuma saņēmējiem, cilvēku skaitu, kas nodarbināti funkcijas veikšanai, finansējuma apjomu, kā arī ministriju definētajiem riskiem – kas, viņuprāt, notiktu, ja funkciju samazinātu vai likvidētu pilnībā.

Valsts pārvaldes funkcijas ir jāvērtē 5 baļļu skalā – augstākais vērtējums, piecinieks, nozīmē, ka tā ir valsts pamatfunkcija. Savukārt zemākais vērtējums 0 nozīmē, ka funkciju bez īpašiem riskiem valsts var turpmāk neveikt. Ministrijas izkārtotas alfabēta secībā. Funkciju saturu un skaitu definējušas nozaru ministrijas.

Iedzīvotāju vērtējums apkopotā veidā tiks nodots valdības izvērtēšanai, līdztekus sociālo un sadarbības partneru vērtējumam piedāvājot arī sabiedrības viedokli. Vērtēšana notiks līdz 21.septemrbim.

Valsts pārvaldes reformu dienasgrāmata „Piedalies reformā!” ir Valsts kancelejas iniciatīva, lai skaidrotu valsts pārvaldes reformu gaitu un nodrošinātu sabiedrības iesaisti pārvaldes reformās. Dienasgrāmata tiks attīstīta pakāpeniski, izmantojot lietotāju priekšlikumus un komentārus. Dienasgrāmatas izstrādei valsts budžeta nauda nav tērēta – izmantots vien entuziastu darbs un internetā pieejamie bezmaksas rīki.

Atpakaļ  Uz augšu  Uz sākumlapu