Latvijas Republikas Ministru kabineta tiesību aktu projekti
A A A
Aktualitātes
Par Zolitūdes traģēdijas jautājumiem
Mazinām slogu kopā!
Infografikas
Tiešraides
Gada pārskats - Latvijas valstij piederošie aktīvi
Ekskursija Ministru kabinetā
Vispārpieejamie dokumenti saistībā ar a/s "Parex banka" pārņemšanas procesu
Kalendārs
Vakances
Aktuālais jautājums
Informatīvie materiāli
Seko mums
Saziņa
Kontakti

Brīvības bulvāris 36
Rīga, LV - 1520
Tālrunis: 67082800
e-pasts: vk@mk.gov.lv

Izstāžu arhīvs

print Nosūtīt
print Drukāt

No 2013.gada 25.janvāra līdz 28.februārim valdības mājā pirmo reizi bija iespējams aplūkot barikāžu atcerei veltītu foto izstādi „1991.gada janvāra barikādes”, kurā piedalījās vairāk kā 10 autori. Četru - Pētera Eglīša, Viļa Ivanovska, Vitālija Rutka un Adriana Ghibaudo, fotogrāfijas tika publicētas pirmo reizi.

Izstāde veltīta tiem Latvijas aizstāvjiem, kuri toreiz sargāja vienu no stratēģiski nozīmīgajiem objektiem Rīgā - Latvijas Republikas Ministru Padomi (tagadējo Ministru kabineta ēku). Izstādes kuratore un 1991.gada barikāžu muzeja krājuma glabātāja Silva Janševska norādīja: „Šī izstāde veltīta barikāžu sargiem, kā arī tiem cilvēkiem, kuri tajās trauksmainajās dienās nešaubīgi turpināja būt savas valsts dienestā. Nebaidīšos arī teikt, ka barikāžu dalībnieki ir mūsu tautas varonības un valstiskuma apziņas apliecinājums.”

Krāsainie un melnbaltie fotoattēli ir papildināti gan ar bijušo un esošo darbinieku un barikāžu aizstāvju atmiņām, kas skaidri uzsver tā laika sajūtas un apkārt valdošo noskaņojumu, gan ar Latvijas Republikas Ministru Padomes janvāra lēmumiem un rīkojumiem, kas parāda valdības darbu barikāžu laikā.

Īpašo izstādi Valsts kancelejas izveidojusi sadarbībā ar 1991.gada barikāžu muzeju, Latvijas Kara muzeju, Latvijas Valsts arhīvu un izstādes mākslinieku Kristianu Andersonu. 

Fotogrāfijas no izstādes atklāšanas pieejamas Valsts kancelejas fotovietnē: http://www.flickr.com/photos/valstskanceleja/sets/72157632604008227/with/8414072754/.


No 2012.gada 13.novembra līdz 2013.gada 18.februārim Ministru kabinetā bija apskatāma izstāde „Laiks un valdības lēmumi (1918-1919)”, kur starp unikālajiem izstādes eksponātiem īpaši vērtīgs eksemplārs bija aplūkojams Latvijas valdības pirmais protokols – oriģināla eksemplārs.

Izstāde „Laiks un valdības lēmumi (1918-1919)” veltīta Latvijas Republikas proklamēšanas 94.gadadienai un tās mērķis ir informēt valsts iedzīvotājus par Latvijas Pagaidu valdības pirmajiem protokoliem un lēmumiem, kas tika pieņemti, veidojot mūsu valsti.

Izstādes apmeklētājiem ir iespēja uzzināt būtiskākos faktus par Latvijas Pagaidu valdības galvenajiem darbības virzieniem, sarežģīto valsts izveides procesu un apstākļiem, kā arī par valsts aizsardzību.

Fotogrāfijas no izstādes atklāšanas pieejamas valsts kancelejas fotovietnē: http://www.flickr.com/photos/valstskanceleja/sets/72157631998527348/


No 2012.gada 6.septembra līdz 2.novembrim Valsts kancelejā notika mākslas izstāde „Kārlis Ulmanis jaunā mākslinieka acīm”, kur gleznu autori ir topošie Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas (JRRMV) mākslinieki.

Lai iepazītu pirmo pagaidu valdības vadītāju K. Ulmani, topošie mākslinieki piedalījās Latvijas Nacionālā vēstures muzeja darbinieku veidotajās lekcijās, skatījās vairākas vēsturiskas filmas, kā arī devās uz K. Ulmaņa vasaras rezidenci „Dauderi”. Gada laikā tapa vairāk kā 26 mākslas darbi JRRMV pedagogu vadībā.

Darbi ir ļoti dažādi - gan krāšņu un spilgti, gan dūmakā tīti - gluži kā pats K. Ulmaņa tēls. Daudzi mākslinieki izmantojuši vēstures motīvu, savukārt citi radījuši mūsdienu skatījumu, salīdzinot K. Ulmani ar mūsdienu ikonā, kamēr citi K. Ulmani saista ar importa sviesta paciņu.


No 2012.gada 3.maija līdz 29.jūnijam Ministru kabineta telpās bija aplūkojama Jāņa Ziņģīša personālizstāde, kad apmeklētājiem tika piedāvātas 15 autora gleznas. Mākslinieks Jānis Ziņģītis zināms kā viens no spēcīgākajiem figurālistiem Latvijā. Dzimis 1973. gada 20. oktobrī. Mācījies Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā. Kādu laiku pavadījis izglītojoties ārzemēs, 90. gadu pirmajā pusē atgriezies Latvijā un turpinājis mācīties glezniecību Rīgā. Kopš 2006. gada strādā Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā par direktoru un veic pedagoģisko darbu.


2012.gada 20.martā Ministru kabinetā tika atklāta fotoizstāde „Lietosim Latvijas dizainu”. Projekta mērķis bija paust atbalstu un popularizēt Latvijas modes mākslinieku un interjera dizaineru darbus. Tajā iesaistījās valsts augstākās amatpersonas - premjers, ministri, Valsts kancelejas, Latvijas Institūta un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras vadība.


No 2011.gada 25.novembra līdz 2012.gada 31.janvārim Valsts kanceleja sadarbībā ar Latvijas Nacionālo vēstures muzeju un mākslas muzeju „Rīgas Birža” rīkoja 11 Ministru prezidentu dāvanu izstādi.

Izstādē eksponētas vairāk kā 50 interesantākās un vērtīgākās premjeriem pasniegtās dāvanas, kas ir saņemtas gan no ārvalstu vadītājiem, gan no pašmāju amatpersonām. Atklāšanas pasākumā piedalījās arī bijušie premjeri Māris Gailis, Andris Bērziņš un Valdis Birkavs. Viņi dalījās atmiņās par interesantākajām dāvanām un notikumiem, kad tās saņemtas. Savukārt Ārlietu ministrijas Valsts protokola pārstāvis Renārs Vilde informēja par diplomātiskajām dāvanām, kādas mūsu amatpersonas dāvina ārvalstu vadītājiem. Atklāšanas pasākumā piedalījās arī 60 skolēni no Rīgas 95.vidusskolas.

Foto no izstādes atklāšanas: http://www.flickr.com/photos/valstskanceleja/sets/72157628143515679/


Ministru kabineta telpās no 2011.gada 10.oktobra līdz 21.novembrim apskatāma foto izstāde „Lēciena mācību stunda”. Ar to Valsts kanceleja turpina aizsākto jauno tradīciju dažādu kultūras un sabiedrības projektu īstenošanā valdības mājā.

Izstādē apskatāmi 27 darbi, ko veidojuši fotogrāfi Juris Kmins un Dmitrijs Gerciks. Bilžu tapšanā tika izmantota rīdzinieka, pasaulslavenā fotogrāfa Filipa Halsmana laika tehnika un „lēciena” paņēmiena tehnoloģija. Fotogrāfijas ir veltījums F.Halsmanim, kura ikoniskā „lēcienu” sērija veido fotogrāfijas vēstures zelta fondu. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar mākslas darbiem, kuru vērtība nes ne tikai Latvijas, bet arī pasaules elpu.

Valsts kanceleja izsaka pateicību fotogrāfiem, Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas un Melngalvju nama pārstāvjiem par materiāltehnisko atbalstu izstādes nodrošināšanā.


Laika posmā no 30.augusta līdz 7.oktobrim Ministru kabinetā bija aplūkojamas karikatūras par valdības darbu. Izstādi organizēja Valsts kanceleja sadarbībā ar mākslinieku - dizaineri Aleksandru Bulikinu un Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu.

Izstādē tika eksponēti 36 darbi, ko veidojuši deviņi populāri karikatūristi - Agris Liepiņš (Dienas Bizness), Gatis Šļūka (Latvijas Avīze), Ēriks Ošs (Latvijas Avīze), Ernests Kļaviņš (IR), Ludmila Bulikina (Sestdiena), Jūlija Bulikina (Lilit, Santa, Bizness & Baltija u.c.), Vadims Solncevs (Vesti), Sergejs Tjuļeņevs (Čas) un Romans Vitkovskis.

"Ar šo karikatūru izstādi Valsts kanceleja uzsāk aktīvu dažādu kultūras un sabiedrības projektu īstenošanu, lai radošā un netradicionālā veidā sabiedrību iepazīstinātu ar valdības darbu. Valsts kanceleja plāno eksponēt ne tikai savas, bet arī citu organizētas izstādes Ministru kabineta telpās" informē Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane.

Valsts kanceleja izsaka pateicību karikatūristiem, "Latvijas Avīzes" un "Dienas Biznesa" vadībai par atsaucību un dalību šajā izstādē, kā arī izstādes noformētājam A.Bulikinam un Jaņa Rozentāla Mākslas vidusskolas pārstāvjiem par atbalstu izstādes izveidē.

Foto no izstādes atklāšanas aplūkojams šeit: http://www.flickr.com/photos/valstskanceleja/sets/72157627428612589/ 

Atpakaļ  Uz augšu  Uz sākumlapu