Latvijas Republikas Ministru kabineta tiesību aktu projekti
A A A
Ministru kabineta mājas lapa
Ministru kabineta sēdes (līdz 08.09.2021)
Ministru kabineta komitejas sēdes (līdz 08.09.2021)
Valsts sekretāru sanāksmes (līdz 14.09.2021)
Tiesību aktu projekti (līdz 08.09.2021)
Saziņa
Kontakti

Brīvības bulvāris 36
Rīga, LV - 1520
Tālrunis: 67082800
e-pasts: vk@mk.gov.lv

Protokols Nr. 62

print Nosūtīt
print Drukāt

LATVIJAS REPUBLIKAS MINISTRU KABINETA

ĀRKĀRTAS SĒDES PROTOKOLS

 

Rīgā

Nr.62

2013.gada 22.novembrī

 

Sēdi vada

Ministru prezidents

 -

 V.Dombrovskis

 

Piedalās:

Aizsardzības ministrs

-

A.Pabriks

Ārlietu ministrs

-

E.Rinkēvičs

Ekonomikas ministrs

-

D.Pavļuts

Iekšlietu ministrs

-

R.Kozlovskis

Izglītības un zinātnes ministrs

-

Vj.Dombrovskis

Kultūras ministre

-

D.Melbārde

Labklājības ministre

-

I.Viņķele

Satiksmes ministrs

-

A.Matīss

Tieslietu ministrs

-

J.Bordāns

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

-

E.Sprūdžs

 

Ar padomdevēja tiesībām piedalās:

Ģenerālprokurors

-

Ē.Kalnmeiers

Tiesībsargs

-

J.Jansons

Valsts kancelejas direktore 

-

E.Dreimane
Juridiskā departamenta vadītāja vietniece

-

I.Gailīte

 

Protokolē

Dokumentu pārvaldības departamenta konsultante

 

Sēdi sāk plkst.12.00

-

L.Milenberga

1.§
Par situāciju saistībā ar traģēdiju tirdzniecības centrā Priedaines ielā 20, Rīgā un veicamajiem pasākumiem traģēdijas seku novēršanai

TA-3439 ____________________________________

(R.Kozlovskis, N.Plēģermanis, I.Ķuzis, R.Muciņš, I.Viņķele, A.Pabriks, Vj.Dombrovskis, I.Pētersone-Godmane, D.Melbārde, J.Pūce, I.Vircavs, A.Blūmiņš, Dž.Portejs, A.Pauniņš, D.Pavļuts, I.Jaunzeme, J.Jansons, J.Bordāns, E.Sprūdžs, I.Gailīte, B.Bāne, E.Rinkēvičs, V.Dombrovskis)

 

1. Pieņemt zināšanai atbildīgo ministriju un dienestu sniegto informāciju, kā arī informāciju, ka starptautiskā palīdzība traģēdijas izraisīto seku novēršanai šobrīd nav nepieciešama.
2. Iekšlietu ministrijai (Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam):
2.1. turpināt vadīt un koordinēt glābšanas darbu īstenošanu;
2.2. nepieciešamības gadījumā lemt par valsts un pašvaldību institūciju rīcībā esošo resursu piesaistīšanu glābšanas un seku novēršanas darbos;
2.3. sagatavot un iesniegt izskatīšanai kādā no tuvākajām Ministru kabineta sēdē Informatīvo ziņojumu par traģēdijas izraisīto seku novēršanas gaitu.
3. Iekšlietu ministrijai (Valsts policijai) sadarbībā ar Ģenerālprokuratūru izveidot traģēdijas izmeklēšanas grupu.
4. Iekšlietu ministrijai (Iekšlietu ministrijas Veselības un sporta centram):
4.1. veikt nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu savlaicīgu normatīvajos aktos paredzēto nelaimes gadījuma pabalstu izmaksu bojā gājušo tuviniekiem Iekšlietu ministrijas sistēmas amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm;
4.2. veikt nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu savlaicīgu medicīnisko palīdzības sniegšanu un rehabilitācijas nodrošināšanu Iekšlietu ministrijas sistēmas amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm, kas cietušas pildot dienesta pienākumus.
5. Iekšlietu ministrijai nepieciešamības gadījumā iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā tiesību akta projektu par finansējuma piešķiršanu šī protokollēmuma 4.1. un 4.2.apakšpunktā paredzēto pasākumu īstenošanai.
6. Veselības ministrijai:
6.1. nodrošināt, ka ārstniecības iestādes apkopo rēķinus, bet neiekasē tiesību aktos noteiktās pacienta iemaksas un līdzmaksājumus no traģēdijā cietušajiem;
6.2. apkopot informāciju par izdevumiem saistībā ar traģēdijā cietušajiem sniegto medicīnisko palīdzību Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam un ārstniecības iestādēm;
6.3. nodrošināt, ka ārstniecības iestādes atmaksā no traģēdijā cietušajiem līdz šim iekasētās pacienta iemaksas un līdzmaksājumus;
6.4. nepieciešamības gadījumā iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā tiesību akta projektu par finansējuma piešķiršanu, lai kompensētu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam un ārstniecības iestādēm ar pakalpojumu sniegšanu saistītos izdevumus, kas minēti šī protokollēmuma 6.1. un 6.3.apakšpunktā.
7. Ekonomikas ministrijai:
7.1. sniegt visu Valsts policijai nepieciešamo atbalstu traģēdijas apstākļu izmeklēšanai;
7.2. izvērtēt būvniecības procesa tiesisko regulējumu šīs traģēdijas kontekstā un nepieciešamības gadījumā sagatavot un iesniegt priekšlikumus tiesiskā regulējuma pilnveidošanai;
7.3. aicināt pašvaldības nekavējoties veikt visus nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu pārbaudes par publisko būvju būvdarbu veikšanu un sadarbībā ar Patērētāju tiesību aizsardzības centru būvizstrādājumu atbilstības pārbaudi būvlaukumos.
8. Labklājības ministrijai sagatavot un iesniegt izskatīšanai kādā no tuvākajām Ministru kabineta sēdēm priekšlikumus par iespējām sniegt materiālo palīdzību, kā arī rehabilitācijas nodrošināšanu traģēdijā bojā gājušo tuviniekiem un cietušajiem.
9. Pieminot traģēdijā cietušos un bojāgājušos, valstī noteikt 23., 24. un 25.novembri par sēru dienu un izkārt karogu sēru noformējumā, un izsludināt 2013.gada 25.novembrī pulksten 10.00 visā Latvijas Republikas teritorijā triju minūšu klusuma brīdi, lai pieminētu 2013.gada 21.novembra traģēdijā bojā gājušos. Valsts kancelejai noformēt attiecīgu Ministru kabineta rīkojuma projektu un sagatavot to parakstīšanai.
10. Krīzes vadības padomes sekretariātam kādā no nākamajām Krīzes vadības padomes sēdēm sagatavot ziņojumu par nepieciešamību pilnveidot tiesisko regulējumu civilās aizsardzības jomā, ņemot vērā iegūto pieredzi traģēdijas izraisīto seku novēršanā.
11. Labklājības ministrijai, vienojoties ar Iekšlietu ministriju par personu loku, nodrošināt rehabilitāciju Iekšlietu ministrijas sistēmas amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm, kas piedalījās traģēdijas seku novēršanā.
12. Atzīmēt, ka Iekšlietu ministrija, ņemot vērā sabiedrības izrādīto iniciatīvu, atvērs ziedojumu kontu Iekšlietu ministrijas sistēmas amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm, kas piedalījās traģēdijas seku novēršanā.
13. Labklājības ministrijai kopīgi ar nevalstiskajām institūcijām, ņemot vērā sabiedrības izrādīto iniciatīvu, izvērtēt iespēju atvērt ziedojumu kontu traģēdijā cietušajām civilpersonām.

 

Sēdi slēdz plkst. 13.40


Ministru prezidents V.Dombrovskis

Valsts kancelejas direktora vietā -
Juridiskā departamenta vadītāja vietniece
I.Gailīte

Skatīt darba kārtību