Latvijas Republikas Ministru kabineta tiesību aktu projekti
A A A
Ministru kabineta mājas lapa
Ministru kabineta sēdes (līdz 08.09.2021)
Ministru kabineta komitejas sēdes (līdz 08.09.2021)
Valsts sekretāru sanāksmes (līdz 14.09.2021)
Tiesību aktu projekti (līdz 08.09.2021)
Saziņa
Kontakti

Brīvības bulvāris 36
Rīga, LV - 1520
Tālrunis: 67082800
e-pasts: vk@mk.gov.lv

Protokols Nr. 37

print Nosūtīt
print Drukāt

LATVIJAS REPUBLIKAS MINISTRU KABINETA

SĒDES PROTOKOLS

 

Rīgā

Nr.37

2015.gada 4.augustā

 

Sēdi vada

Ministru prezidenta vietā - finanšu ministrs

 -

J.Reirs

 

Ar balsstiesībām piedalās:

Aizsardzības ministrs

-

R.Bergmanis

Ekonomikas ministre

-

D.Reizniece-Ozola

Izglītības un zinātnes ministre

-

M.Seile

Labklājības ministrs

-

U.Augulis

Satiksmes ministrs

-

A.Matīss

Tieslietu ministrs

-

Dz.Rasnačs

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

-

K.Gerhards

 

Ar padomdevēja tiesībām piedalās:

Valsts kancelejas Juridiskā departamenta juriskonsults

 -

V.Sidorenkovs

Valsts kancelejas direktora vietniece valsts pārvaldes komunikācijas jautājumos, Komunikācijas departamenta vadītāja 

-

L.Kučinska

Protokolē

Dokumentu pārvaldības departamenta vadītāja vietniece

 

Sēdi sāk plkst.12.00

-

L.Milenberga

1.§
Noteikumu projekts "Grozījums Ministru kabineta 2013.gada 1.oktobra noteikumos Nr.1032 "Ārlietu ministrijas konsulāro maksas pakalpojumu cenrādis""

TA-1492 ____________________________________

(J.Reirs)

 

Pieņemt iesniegto noteikumu projektu.
Valsts kancelejai sagatavot noteikumu projektu parakstīšanai.
 
2.§
Par Ministru kabineta 2014.gada 19.augusta sēdes protokollēmuma (prot. Nr.44 40.§) "Noteikumu projekts "Noteikumi par valsts zinātnisko institūciju veikto pievienotās vērtības nodokļa maksājumu līdzfinansēšanu, īstenojot Eiropas Savienības pamatprogrammu projektus"" 2.punktā dotā uzdevuma izpildi

TA-548 ____________________________________

(J.Reirs)

 

Ņemot vērā iesniegto informāciju, atzīt Ministru kabineta 2014.gada 19.augusta sēdes protokollēmuma (prot. Nr.44 40.§) "Noteikumu projekts "Noteikumi par valsts zinātnisko institūciju veikto pievienotās vērtības nodokļa maksājumu līdzfinansēšanu, īstenojot Eiropas Savienības pamatprogrammu projektus"" 2.punktā dotā uzdevuma izpildi par aktualitāti zaudējušu.

 
3.§
Par Ministru kabineta 2014.gada 23.septembra sēdes protokollēmuma (prot. Nr.50 47.§) "Informatīvais ziņojums "Par pilsētvides un policentriskās attīstības investīciju ieviešanas principiem Eiropas Savienības fondos 2014.-2020.gadam"" 12.punktā dotā uzdevuma izpildi

TA-1553 ____________________________________

(J.Reirs)

 

Ņemot vērā Izglītības un zinātnes ministrijas 2015.gada 4.augusta vēstulē Nr.01-05/3297 minēto, jautājuma izskatīšanu atlikt.
 
4.§
Likumprojekts "Nemateriālā kultūras mantojuma likums"

TA-1312 ____________________________________

(J.Reirs)

 

Jautājuma izskatīšanu atlikt uz nedēļu.
 
5.§
Noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 18.maija noteikumos Nr.461 "Noteikumi par Profesiju klasifikatoru, profesijai atbilstošiem pamatuzdevumiem un kvalifikācijas pamatprasībām un Profesiju klasifikatora lietošanas un aktualizēšanas kārtību""

TA-1416 ____________________________________

(J.Reirs)

 

Pieņemt iesniegto noteikumu projektu.
Valsts kancelejai sagatavot noteikumu projektu parakstīšanai.
 
6.§
Noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2009.gada 22.decembra noteikumos Nr.1494 "Mopēdu, mehānisko transportlīdzekļu, to piekabju un sastāvdaļu atbilstības novērtēšanas noteikumi""

TA-1570 ____________________________________

(J.Reirs)

Pieņemt iesniegto noteikumu projektu.
Valsts kancelejai sagatavot noteikumu projektu parakstīšanai.
 
7.§
Likumprojekts "Grozījumi likumā "Par preču zīmēm un ģeogrāfiskās izcelsmes norādēm""

TA-1426 ____________________________________

(J.Reirs)

 

1. Atbalstīt iesniegto likumprojektu.
2. Valsts kancelejai sagatavot likumprojektu iesniegšanai Saeimā vienlaikus ar likumprojektu "Grozījumi Patentu likumā", likumprojektu "Grozījumi Dizainparaugu likumā", likumprojektu "Grozījumi Pusvadītāju izstrādājumu topogrāfiju aizsardzības likumā", likumprojektu "Grozījums likumā "Par nodokļiem un nodevām"" un likumprojektu "Grozījumi Civilprocesa likumā".
3. Noteikt, ka atbildīgais par likumprojekta turpmāko virzību Saeimā ir tieslietu ministrs.
4. Lūgt Saeimu izskatīt likumprojektu vienlaikus ar likumprojektu "Grozījumi Patentu likumā", likumprojektu "Grozījumi Dizainparaugu likumā", likumprojektu "Grozījumi Pusvadītāju izstrādājumu topogrāfiju aizsardzības likumā", likumprojektu "Grozījums likumā "Par nodokļiem un nodevām"" un likumprojektu "Grozījumi Civilprocesa likumā" (likumprojektu pakete).

 
8.§
Likumprojekts "Grozījumi Patentu likumā"

TA-1422 ____________________________________

(J.Reirs)

 

1. Atbalstīt iesniegto likumprojektu.
2. Valsts kancelejai sagatavot likumprojektu iesniegšanai Saeimā vienlaikus ar likumprojektu "Grozījumi likumā "Par preču zīmēm un ģeogrāfiskās izcelsmes norādēm"", likumprojektu "Grozījumi Dizainparaugu likumā", likumprojektu "Grozījumi Pusvadītāju izstrādājumu topogrāfiju aizsardzības likumā", likumprojektu "Grozījums likumā "Par nodokļiem un nodevām"" un likumprojektu "Grozījumi Civilprocesa likumā".
3. Noteikt, ka atbildīgais par likumprojekta turpmāko virzību Saeimā ir tieslietu ministrs.
4. Lūgt Saeimu izskatīt likumprojektu vienlaikus ar likumprojektu "Grozījumi likumā "Par preču zīmēm un ģeogrāfiskās izcelsmes norādēm"", likumprojektu "Grozījumi Dizainparaugu likumā", likumprojektu "Grozījumi Pusvadītāju izstrādājumu topogrāfiju aizsardzības likumā", likumprojektu "Grozījums likumā "Par nodokļiem un nodevām"" un likumprojektu "Grozījumi Civilprocesa likumā" (likumprojektu pakete).

 
9.§
Likumprojekts "Grozījumi Dizainparaugu likumā"

TA-1424 ____________________________________

(J.Reirs)

 

1. Atbalstīt iesniegto likumprojektu.
2. Valsts kancelejai sagatavot likumprojektu iesniegšanai Saeimā vienlaikus ar likumprojektu "Grozījumi likumā "Par preču zīmēm un ģeogrāfiskās izcelsmes norādēm"", likumprojektu "Grozījumi Patentu likumā", likumprojektu "Grozījumi Pusvadītāju izstrādājumu topogrāfiju aizsardzības likumā", likumprojektu "Grozījums likumā "Par nodokļiem un nodevām"" un likumprojektu "Grozījumi Civilprocesa likumā".
3. Noteikt, ka atbildīgais par likumprojekta turpmāko virzību Saeimā ir tieslietu ministrs.
4. Lūgt Saeimu izskatīt likumprojektu vienlaikus ar likumprojektu "Grozījumi likumā "Par preču zīmēm un ģeogrāfiskās izcelsmes norādēm"", likumprojektu "Grozījumi Patentu likumā", likumprojektu "Grozījumi Pusvadītāju izstrādājumu topogrāfiju aizsardzības likumā", likumprojektu "Grozījums likumā "Par nodokļiem un nodevām"" un likumprojektu "Grozījumi Civilprocesa likumā" (likumprojektu pakete).

 
10.§
Likumprojekts "Grozījumi Pusvadītāju izstrādājumu topogrāfiju aizsardzības likumā"

TA-1423 ____________________________________

(J.Reirs)

 

1. Atbalstīt iesniegto likumprojektu.
2. Valsts kancelejai sagatavot likumprojektu iesniegšanai Saeimā vienlaikus ar likumprojektu "Grozījumi likumā "Par preču zīmēm un ģeogrāfiskās izcelsmes norādēm"", likumprojektu "Grozījumi Patentu likumā", likumprojektu "Grozījumi Dizainparaugu likumā", likumprojektu "Grozījums likumā "Par nodokļiem un nodevām"" un likumprojektu "Grozījumi Civilprocesa likumā".
3. Noteikt, ka atbildīgais par likumprojekta turpmāko virzību Saeimā ir tieslietu ministrs.
4. Lūgt Saeimu izskatīt likumprojektu vienlaikus ar likumprojektu "Grozījumi likumā "Par preču zīmēm un ģeogrāfiskās izcelsmes norādēm"", likumprojektu "Grozījumi Patentu likumā", likumprojektu "Grozījumi Dizainparaugu likumā", likumprojektu "Grozījums likumā "Par nodokļiem un nodevām"" un likumprojektu "Grozījumi Civilprocesa likumā" (likumprojektu pakete).

 
11.§
Likumprojekts "Grozījums likumā "Par nodokļiem un nodevām""

TA-1425 ____________________________________

(J.Reirs)

 

1. Atbalstīt iesniegto likumprojektu.
2. Valsts kancelejai sagatavot likumprojektu iesniegšanai Saeimā vienlaikus ar likumprojektu "Grozījumi likumā "Par preču zīmēm un ģeogrāfiskās izcelsmes norādēm"", likumprojektu "Grozījumi Patentu likumā", likumprojektu "Grozījumi Dizainparaugu likumā", likumprojektu "Grozījumi Pusvadītāju izstrādājumu topogrāfiju aizsardzības likumā" un likumprojektu "Grozījumi Civilprocesa likumā".
3. Noteikt, ka atbildīgais par likumprojekta turpmāko virzību Saeimā ir tieslietu ministrs.
4. Lūgt Saeimu izskatīt likumprojektu vienlaikus ar likumprojektu "Grozījumi likumā "Par preču zīmēm un ģeogrāfiskās izcelsmes norādēm"", likumprojektu "Grozījumi Patentu likumā", likumprojektu "Grozījumi Dizainparaugu likumā", likumprojektu "Grozījumi Pusvadītāju izstrādājumu topogrāfiju aizsardzības likumā" un likumprojektu "Grozījumi Civilprocesa likumā" (likumprojektu pakete).
5. Pieņemt zināšanai, ka ar 2016.gada 1.janvāri Likuma par budžetu un finanšu vadību izpratnē Patentu valde sāks darboties kā budžeta nefinansēta iestāde, kuras budžets no 2016.gada vairs netiks plānots gadskārtējā valsts budžeta likumā.
6. Tieslietu ministrijai pēc likumprojekta pieņemšanas Saeimā iesniegt Finanšu ministrijā priekšlikumus iekļaušanai likumprojektā "Par valsts budžetu 2016.gadam" un likumprojektā "Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2016., 2017. un 2018.gadam" par ieņēmumu no valsts pamatbudžetā iemaksājamās valsts nodevas samazināšanu, par dotācijas no vispārējiem ieņēmumiem un attiecīgu izdevumu samazināšanu un par Patentu valdes ieņēmumu no maksas pakalpojumiem un citu pašu ieņēmumu un atbilstošu bāzes izdevumu samazināšanu Tieslietu ministrijai 2016.gadā un turpmāk katru gadu.

 
12.§
Likumprojekts "Grozījumi Civilprocesa likumā"

TA-1487 ____________________________________

(J.Reirs)

 

1. Atbalstīt iesniegto likumprojektu.
2. Valsts kancelejai sagatavot likumprojektu iesniegšanai Saeimā vienlaikus ar likumprojektu "Grozījumi likumā "Par preču zīmēm un ģeogrāfiskās izcelsmes norādēm"", likumprojektu "Grozījumi Patentu likumā", likumprojektu "Grozījumi Dizainparaugu likumā", likumprojektu "Grozījumi Pusvadītāju izstrādājumu topogrāfiju aizsardzības likumā" un likumprojektu "Grozījums likumā "Par nodokļiem un nodevām"".
3. Noteikt, ka atbildīgais par likumprojekta turpmāko virzību Saeimā ir tieslietu ministrs.
4. Lūgt Saeimu izskatīt likumprojektu vienlaikus ar likumprojektu "Grozījumi likumā "Par preču zīmēm un ģeogrāfiskās izcelsmes norādēm"", likumprojektu "Grozījumi Patentu likumā", likumprojektu "Grozījumi Dizainparaugu likumā", likumprojektu "Grozījumi Pusvadītāju izstrādājumu topogrāfiju aizsardzības likumā" un likumprojektu "Grozījums likumā "Par nodokļiem un nodevām"" (likumprojektu pakete).

 
13.§
Noteikumu projekts "Privatizējamai dzīvojamai mājai funkcionāli nepieciešamā zemes gabala noteikšanas kārtība"

TA-1389 ____________________________________

(Dz.Rasnačs, J.Reirs)

 

Ņemot vērā tieslietu ministra priekšlikumu, jautājuma izskatīšanu atlikt uz nedēļu.
 
14.§
Noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 1999.gada 19.janvāra noteikumos Nr.20 "Dzīvojamās mājas privatizācijai nepieciešamo dokumentu sagatavošanas noteikumi""

TA-1390 ____________________________________

(Dz.Rasnačs, J.Reirs)

 

Ņemot vērā tieslietu ministra priekšlikumu, jautājuma izskatīšanu atlikt uz nedēļu.
 
15.§
Rīkojuma projekts "Par valsts nozīmes pasākumu starptautiskas nozīmes svētvietā Aglonā un tā nodrošināšanas un drošības plānu 2016.gadam"

TA-1531 ____________________________________

(J.Reirs)

 

Pieņemt iesniegto rīkojuma projektu.
Valsts kancelejai sagatavot rīkojuma projektu parakstīšanai.
 
16.§
Noteikumu projekts "Kārtība, kādā atļauj izmantot pacienta datus konkrētā pētījumā"

TA-1490 ____________________________________

(J.Reirs)

 

Pieņemt iesniegto noteikumu projektu.
Valsts kancelejai sagatavot noteikumu projektu parakstīšanai.
 
17.§
Noteikumu projekts "Par Igaunijas Republikas, Somijas Republikas, Latvijas Republikas, Zviedrijas Karalistes, autonomās Ālandu salu provinces un Dienvidrietumu Somijas Reģionālās padomes, kas darbojas kā Vadošā iestāde un Revīzijas iestāde, daudzpusējo vienošanos par INTERREG V–A Somija–Igaunija–Latvija–Zviedrija pārrobežu sadarbības programmas (Centrālā Baltijas jūras reģiona programma) 2014.–2020.gadam ieviešanu"

TA-1479 ____________________________________

(J.Reirs)

 

1. Pieņemt iesniegto noteikumu projektu.
Valsts kancelejai sagatavot noteikumu projektu parakstīšanai.
2. Pilnvarot vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru parakstīt Igaunijas Republikas, Somijas Republikas, Latvijas Republikas, Zviedrijas Karalistes, autonomās Ālandu salu provinces un Dienvidrietumu Somijas Reģionālās padomes, kas darbojas kā Vadošā iestāde un Revīzijas iestāde, daudzpusējo vienošanos par INTERREG V-A Somija-Igaunija-Latvija-Zviedrija pārrobežu sadarbības programmas (Centrālā Baltijas jūras reģiona programma) 2014.–2020.gadam ieviešanu.

 
18.§
Par Ministru kabineta 2013.gada 10.decembra sēdes protokollēmuma (prot. Nr.66 14.§) "Noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 10.jūnija noteikumos Nr.424 "Kārtība, kādā atlīdzina kaitējumu trešajai personai vai tās mantai, ja to nodarījis Latvijas Republikas militārās aviācijas gaisa kuģis vai civilās aviācijas gaisa kuģis (vai no tā atdalījies priekšmets), kuru Latvijas Nacionālie bruņotie spēki izmanto militārajām vajadzībām"" 3.punktā dotā uzdevuma izpildi

TA-1585 ____________________________________

(J.Reirs)

 

Ņemot vērā Pārresoru koordinācijas centra sniegto informāciju, atzīt Ministru kabineta 2013.gada 10.decembra sēdes protokollēmuma (prot. Nr.66 14.§) "Noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 10.jūnija noteikumos Nr.424 "Kārtība, kādā atlīdzina kaitējumu trešajai personai vai tās mantai, ja to nodarījis Latvijas Republikas militārās aviācijas gaisa kuģis vai civilās aviācijas gaisa kuģis (vai no tā atdalījies priekšmets), kuru Latvijas Nacionālie bruņotie spēki izmanto militārajām vajadzībām""" 2. un 3.punktā doto uzdevumu par aktualitāti zaudējušu.

 
19.§
Noteikumu projekts "Grozījums Ministru kabineta 2011.gada 27.septembra noteikumos Nr.731 "Noteikumi par akcīzes preču apvienotā Kopienas tarifa (TARIC) nacionālajiem kodiem un to piemērošanas kārtību""

TA-1594 ____________________________________

(J.Reirs)

 

Pieņemt iesniegto noteikumu projektu.
Valsts kancelejai sagatavot noteikumu projektu parakstīšanai.
Noteikt, ka noteikumus paraksta satiksmes ministrs (otrais paraksts).
 
20.§
Par Ministru kabineta 2015.gada 24.marta sēdes protokollēmumā (prot. Nr.16 18.§) "Par Ministru kabineta 2014.gada 10.novembra sēdes protokollēmuma (prot. Nr.61 29.§) "Informatīvais ziņojums "Par iespējām palielināt ieņēmumus"" 2.2.apakšpunktā dotā uzdevuma izpildi" dotā uzdevuma aktualitāti

TA-1587 ____________________________________

(D.Buse, J.Reirs)

 

1. Ņemot vērā finanšu ministra iesniegto informāciju, atzīt Ministru kabineta 2015.gada 24.marta sēdes protokollēmumā (prot. Nr.16 18.§) "Par Ministru kabineta 2014.gada 10.novembra sēdes protokollēmuma (prot. Nr.61 29.§) "Informatīvais ziņojums "Par iespējām palielināt ieņēmumus"" 2.2.apakšpunktā dotā uzdevuma izpildi" doto uzdevumu par aktualitāti zaudējušu.
2. Finanšu ministrijai izstrādāt un iesniegt Ministru kabinetā likumprojektu par grozījumiem Kredītiestāžu likumā, kas paredzēs kredītiestāžu pienākumu sniegt Valsts ieņēmumu dienestam to rīcībā esošo informāciju par Latvijas Republikas rezidentu kontu esamību un kontu atlikumiem, kā arī par aizdomīgiem darījumiem.

 
21.§
Noteikumu projekts "Noteikumi par publiskas personas akciju sabiedrību tipveida statūtiem"

TA-1564 ____________________________________

(J.Reirs)

 

Pieņemt iesniegto noteikumu projektu.
Valsts kancelejai sagatavot noteikumu projektu parakstīšanai.
 
22.§
Noteikumu projekts "Noteikumi par publiskas personas sabiedrības ar ierobežotu atbildību tipveida statūtiem"

TA-1565 ____________________________________

(J.Reirs)

 

Pieņemt iesniegto noteikumu projektu.
Valsts kancelejai sagatavot noteikumu projektu parakstīšanai.
 
23.§
Likumprojekts "Par nekustamā īpašuma Ieriķu iela 10A, Rīgā, daļas atsavināšanu sabiedrības vajadzībām - Austrumu maģistrāles posma no Ieriķu ielas līdz Vietalvas ielai izbūves nodrošināšanai"

TA-1578 ____________________________________

(J.Reirs)

 

1. Atbalstīt iesniegto likumprojektu.
Valsts kancelejai sagatavot likumprojektu iesniegšanai Saeimā.
2. Noteikt, ka atbildīgais par likumprojekta turpmāko virzību Saeimā ir vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs.
 
24.§
Likumprojekts "Par nekustamā īpašuma Gustava Zemgala gatve 14, Rīgā, daļas atsavināšanu sabiedrības vajadzībām - Austrumu maģistrāles posma no Ieriķa ielas līdz Vietalvas ielai izbūves nodrošināšanai"

TA-1580 ____________________________________

(J.Reirs)

 

1. Atbalstīt iesniegto likumprojektu.
Valsts kancelejai sagatavot likumprojektu iesniegšanai Saeimā.
2. Noteikt, ka atbildīgais par likumprojekta turpmāko virzību Saeimā ir vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs.
 
25.§
Likumprojekts "Par nekustamā īpašuma Gustava Zemgala gatve 13, Rīgā, daļas atsavināšanu sabiedrības vajadzībām - Austrumu maģistrāles posma no Ieriķu ielas līdz Vietalvas ielai izbūves nodrošināšanai"

TA-1581 ____________________________________

(J.Reirs)

 

1. Atbalstīt iesniegto likumprojektu.
Valsts kancelejai sagatavot likumprojektu iesniegšanai Saeimā.
2. Noteikt, ka atbildīgais par likumprojekta turpmāko virzību Saeimā ir vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs.
 
26.§
Likumprojekts "Par nekustamā īpašuma Vestienas iela 17, Rīgā, daļas atsavināšanu sabiedrības vajadzībām - Austrumu maģistrāles posma no Ieriķu ielas līdz Vietalvas ielai izbūves nodrošināšanai"

TA-1582 ____________________________________

(J.Reirs)

 

1. Atbalstīt iesniegto likumprojektu.
Valsts kancelejai sagatavot likumprojektu iesniegšanai Saeimā.
2. Noteikt, ka atbildīgais par likumprojekta turpmāko virzību Saeimā ir vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs.
 
27.§
Likumprojekts "Par nekustamā īpašuma Augusta Deglava iela 37, Rīgā, daļas atsavināšanu sabiedrības vajadzībām - Austrumu maģistrāles posma no Ieriķu ielas līdz Vietalvas ielai izbūves nodrošināšanai"

TA-1583 ____________________________________

(J.Reirs)

 

1. Atbalstīt iesniegto likumprojektu.
Valsts kancelejai sagatavot likumprojektu iesniegšanai Saeimā.
2. Noteikt, ka atbildīgais par likumprojekta turpmāko virzību Saeimā ir vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs.
 
28.§
Noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2006.gada 14.februāra noteikumos Nr.139 "Noteikumi par atsevišķu bīstamas ķīmiskas vielas saturošu iekārtu un produktu lietošanas un marķēšanas prasībām un par videi kaitīgo preču sarakstu""

TA-1592 ____________________________________

(J.Reirs)

 

Pieņemt iesniegto noteikumu projektu.
Valsts kancelejai sagatavot noteikumu projektu parakstīšanai.
 
29.§
Noteikumu projekts "Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas, administrēšanas un uzraudzības kārtība pasākuma "Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un mežu dzīvotspējas uzlabošanā" īstenošanai"

TA-1603 ____________________________________

(J.Reirs)

Pieņemt iesniegto noteikumu projektu.
Valsts kancelejai sagatavot noteikumu projektu parakstīšanai.
 
30.§
Rīkojuma projekts "Par Latvijas Republikas kandidatūrām dalībai Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejā"

TA-1609 ____________________________________

(D.Reizniece-Ozola, U.Augulis, A.Matīss, K.Gerhards, V.Gavrilovs, J.Endziņš, A.Gobiņš, Dz.Rasnačs, A.Krauze, R.Beinarovičs, J.Reirs)

 

Jautājumu turpināt izskatīt nākamajā Ministru kabineta sēdē.
 
31.§
Rīkojuma projekts "Grozījums Attīstības sadarbības politikas plānā 2015.gadam"

TA-1611 ____________________________________

(J.Reirs)

 

Pieņemt iesniegto rīkojuma projektu.
Valsts kancelejai sagatavot rīkojuma projektu parakstīšanai.
 
32.§
Likumprojekts "Likvidācijas kā piespiedu ietekmēšanas līdzekļa izpildes likums"

TA-1471 ____________________________________

(J.Reirs)

 

1. Atbalstīt iesniegto likumprojektu.
2. Tieslietu ministrijai izstrādāt un līdz 2015.gada 30.decembrim iesniegt Ministru kabinetā likumprojektu "Grozījumi Kriminālprocesa likumā", lai noteiktu piespiedu ietekmēšanas līdzekļu juridiskajām personām izpildes institūcijas, kā arī kārtību, kādā nolēmumi par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa juridiskajai personai piemērošanu tiek nodoti izpildei.
3. Valsts kancelejai sagatavot likumprojektu iesniegšanai Saeimā vienlaikus ar likumprojektu "Grozījumi Kriminālprocesa likumā".
4. Noteikt, ka atbildīgais par likumprojekta turpmāko virzību Saeimā ir tieslietu ministrs.

 
33.§
Noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2006.gada 18.aprīļa noteikumos Nr.305 "Kadastrālās vērtēšanas noteikumi""

TA-1493 ____________________________________

(Dz.Rasnačs, V.Sidorenkovs, J.Reirs)

 

1. Pieņemt iesniegto noteikumu projektu.
2. Tieslietu ministrijai saskaņot noteikumu projekta anotāciju ar Finanšu ministriju un saskaņoto anotāciju iesniegt Valsts kancelejā.
3. Valsts kancelejai sagatavot noteikumu projektu parakstīšanai.
4. Jautājumu par Tieslietu ministrijai (budžeta programmā 07.00.00 "Nekustamā īpašuma tiesību politikas īstenošana") papildus nepieciešamo finansējumu 2017.gadam 43 700 EUR apmērā, 2018.gadam un turpmāk katru gadu 14 312 EUR apmērā izskatīt Ministru kabinetā likumprojekta "Par valsts budžetu 2017.gadam" un likumprojekta "Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2017., 2018. un 2019.gadam" sagatavošanas un izskatīšanas procesā kopā ar visu ministriju un citu centrālo valsts iestāžu priekšlikumiem jaunajām politikas iniciatīvām.

 
34.§
Rīkojuma projekts "Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem'"

TA-1631 ____________________________________

(Dz.Rasnačs, J.Reirs)

 

Pieņemt iesniegto rīkojuma projektu.
Valsts kancelejai sagatavot rīkojuma projektu parakstīšanai.
 
35.§
Rīkojuma projekts "Par Anatoliju Melni"

TA-1545 ____________________________________

(M.Seile, J.Reirs)

 

Pieņemt iesniegto rīkojuma projektu.
Valsts kancelejai sagatavot rīkojuma projektu parakstīšanai.
 
36.§
Rīkojuma projekts "Par ģenerāļa speciālās dienesta pakāpes piešķiršanu N.Plēgermanim"

TA-1584 ____________________________________

(A.Matīss, J.Reirs)

 

Pieņemt iesniegto rīkojuma projektu.
Valsts kancelejai sagatavot rīkojuma projektu parakstīšanai.
 
37.§
Likumprojekts "Grozījumi Militārā dienesta likumā"

TA-1394 ____________________________________

(J.Reirs)

 

1. Atbalstīt iesniegto likumprojektu.
2. Jautājumu par Aizsardzības ministrijai papildu nepieciešamo valsts budžeta finansējumu likumprojekta īstenošanai 2016.gadam 267 966 EUR apmērā, 2017.gadam 195 557 EUR apmērā, 2018.gadam 195 557 EUR apmērā (programmā 22.00.00 "Nacionālie bruņotie spēki") izskatīt kopā ar visu ministriju jaunajām politikas iniciatīvām likumprojekta "Par valsts budžetu 2016.gadam" un likumprojekta "Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2016., 2017. un 2018.gadam" sagatavošanas un izskatīšanas procesā.
3. Valsts kancelejai sagatavot likumprojektu iesniegšanai Saeimā.
4. Noteikt, ka atbildīgais par likumprojekta turpmāko virzību Saeimā ir aizsardzības ministrs.

 

38.§
Noteikumu projekts "Grozījums Ministru kabineta 2003.gada 29.aprīļa noteikumos Nr.236 "Aizsardzības ministrijas nolikums""

TA-1392 ____________________________________

(J.Reirs)

 

Pieņemt iesniegto noteikumu projektu.
Valsts kancelejai sagatavot noteikumu projektu parakstīšanai.
 
39.§
Noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2009.gada 15.decembra noteikumos Nr.1419 "Rekrutēšanas un jaunsardzes centra nolikums""

TA-1393 ____________________________________

(J.Reirs)

 

Pieņemt iesniegto noteikumu projektu.
Valsts kancelejai sagatavot noteikumu projektu parakstīšanai.
 
40.§
Rīkojuma projekts "Par valstij dividendēs izmaksājamo sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Standartizācijas, akreditācijas un metroloģijas centrs" peļņas daļu"

TA-1562 ____________________________________

(D.Reizniece-Ozola, V.Vesperis, V.Blome, I.Dzenīte, A.Matīss, J.Reirs)

 

1. Pieņemt iesniegto rīkojuma projektu.
2. Ekonomikas ministrijai precizēt rīkojuma projekta 2.2.apakšpunktu, paredzot minēto peļņas daļu novirzīt valsts budžetā un precizēto rīkojuma projektu iesniegt Valsts kancelejā.
3. Valsts kancelejai sagatavot rīkojuma projektu parakstīšanai.
 
41.§
Informatīvais ziņojums "Par ieslodzījuma vietu infrastruktūras attīstības īstenošanas gaitu"

TA-1534 ____________________________________

(Dz.Rasnačs, L.Medina, M.Seile, I.Spure, J.Reirs)

 

1. Pieņemt zināšanai tieslietu ministra iesniegto informāciju par jauno cietumu būvniecības prioritāro kārtību un esošo ieslodzījuma vietu slēgšanas secību.
2. Tieslietu ministrijai uzsākt sarunas ar Latgales reģiona un Pierīgas pašvaldībām par jaunajam Latgales cietumam un Pierīgas cietumam piemērota zemesgabala meklēšanu un ziņot Ministru kabinetā par sarunu rezultātiem līdz 2016.gada 15.decembrim.
3. Pieņemt zināšanai, ka Tieslietu ministrija uzsāks Latvijas Cietumu slimnīcā esošo medicīnisko iekārtu, kuras nav nepieciešamas ieslodzīto veselības aprūpei, publiskas mantas atsavināšanas procesu atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam.

 
42.§
Informatīvais ziņojums "Par plānošanas reģionu darbības pilnveidošanu"

TA-1595 ____________________________________

(J.Reirs)

 

1. Pieņemt zināšanai iesniegto informatīvo ziņojumu.
2. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai 2017.gada valsts budžeta projekta un 2017.-2019.gada vidēja termiņa ietvara projekta sagatavošanas procesā sagatavot priekšlikumu jaunajai politikas iniciatīvai, lai nodrošinātu Latgales plānošanas reģiona, Kurzemes plānošanas reģiona uzņēmējdarbības centra, Rīgas plānošanas reģiona uzņēmējdarbības centra, Vidzemes plānošanas reģiona uzņēmējdarbības centra un Zemgales plānošanas reģiona uzņēmējdarbības centra darbību.
3. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai saskaņā ar pamatnostādnēs sociālo pakalpojumu attīstībai 2014.-2020.gadam plānā noteikto 2017.gada valsts budžeta projekta un 2017.-2019.gada vidēja termiņa ietvara projekta sagatavošanas procesā sagatavot priekšlikumu jaunajai politikas iniciatīvai, lai Kurzemes plānošanas reģionā, Latgales plānošanas reģionā, Rīgas plānošanas reģionā, Vidzemes plānošanas reģionā un Zemgales plānošanas reģionā nodrošinātu finansējumu viena sociālo pakalpojumu koordinēšanas speciālista amata vietu 2017.gadā un turpmākajos gados.
4. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai līdz 2015.gada 31.decembrim sagatavot un iesniegt Ministru kabinetā grozījumu Reģionālās attīstības likumā, papildinot 16.prim panta "Plānošanas reģiona kompetence" pirmo daļu ar 11.punktu šādā redakcijā: "veicina uzņēmējdarbību plānošanas reģiona teritorijā".

 
43.§
Latvijas Republikas nostājas projekts par Eiropas Komisijas 2015.gada 18.jūnija papildu formālo paziņojumu pārkāpuma procedūras lietā Nr.2014/2134

TA-1591-IP ____________________________________

(A.Matīss, J.Reirs)

 

1. Apstiprināt Satiksmes ministrijas sagatavoto Latvijas Republikas nostājas projektu uz Eiropas Komisijas 2015.gada 18.jūnija papildu formālo paziņojumu pārkāpuma procedūras lietā Nr.2014/2134.
2. Valsts kancelejai nostājas elektronisko versiju nosūtīt Tieslietu ministrijai.
3. Tieslietu ministrijai, izmantojot Eiropas Komisijas izveidoto un uzturēto notifikāciju sistēmu pārkāpuma procedūru lietās, līdz 2015.gada 19.augustam nostāju nosūtīt Eiropas Komisijai.

 
44.§
Vēstules projekts Latvijas Republikas Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamentam blakus lēmuma lietā Nr.46/2015

TA-637 ____________________________________

(J.Reirs)

 

1. Apstiprināt iesniegto vēstules projektu Latvijas Republikas Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamentam blakus lēmuma lietā Nr.SKA46/2015.
2. Valsts kancelejai noformēt un nosūtīt vēstuli Latvijas Republikas Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamentam.
 
45.§
Atbildes raksta projekts Satversmes tiesai lietā Nr.2015-14-0103

TA-1171 ____________________________________

(J.Reirs)

 

1. Apstiprināt iesniegto atbildes projektu Satversmes tiesai lietā Nr.2015-14-0103.
2. Valsts kancelejai noformēt atbildi un nosūtīt Satversmes tiesai.
 
46.§
Rīkojuma projekts "Par atteikumu atļaut saglabāt Latvijas pilsonību"

TA-1569-IP ____________________________________

(J.Reirs)

 

Pieņemt iesniegto rīkojuma projektu (ierobežotas pieejamības informācija).
Valsts kancelejai sagatavot rīkojuma projektu parakstīšanai.
 
47.§
Par Ministru kabineta 2010.gada 6.aprīļa sēdes protokollēmuma (prot. Nr.17 42.§) "Par informatīvo ziņojumu par rīcību ar valstij piederošajām siltumnīcefekta gāzu emisijas vienībām (noteiktā daudzuma vienībām)" 4.punktā dotā uzdevuma izpildi un par Ministru kabineta 2012.gada 28.augusta sēdes protokollēmuma (prot. Nr.49 60.§) "Informatīvais ziņojums "Par turpmāko rīcību ar valstij piederošajām siltumnīcefekta gāzu emisijas vienībām (noteiktā daudzuma vienībām)"" 3.punktā dotā uzdevuma atzīšanu par aktualitāti zaudējušu

TA-130, TA-266 ____________________________________

(J.Reirs)

 

Ņemot vērā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra sniegto informāciju, atzīt Ministru kabineta 2010.gada 6.aprīļa sēdes protokollēmuma (prot. Nr.17 42.§) "Par informatīvo ziņojumu par rīcību ar valstij piederošajām siltumnīcefekta gāzu emisijas vienībām (noteiktā daudzuma vienībām)" 4.punktā doto uzdevumu un Ministru kabineta 2012.gada 28.augusta sēdes protokollēmuma (prot. Nr.49 60.§) "Par informatīvais ziņojums par turpmāko rīcību ar valstij piederošajām siltumnīcefekta gāzu emisijas vienībām (noteiktā daudzuma vienībām)" 3.punktā doto uzdevumu par aktualitāti zaudējušu.

 
48.§
Rīkojuma projekts "Grozījums Ministru kabineta 2015.gada 11.marta rīkojumā Nr.123 "Par finansējumu Aizsardzības ministrijas ilgtermiņa saistību pasākumam "Nacionālo bruņoto spēku ilgtermiņa līgumi"""

TA-1590-DV ____________________________________

(R.Bergmanis, J.Reirs)

 

1. Pieņemt iesniegto rīkojuma projektu (dienesta vajadzībām).
Valsts kancelejai sagatavot rīkojuma projektu parakstīšanai.
2. Finanšu ministrijai precizēt Aizsardzības ministrijas budžeta bāzes izdevumus 2018.gadam atbilstoši iesniegtajam rīkojuma projektam.
 

Sēdi slēdz plkst. 13.25


Ministru prezidenta vietā - finanšu ministrs Jānis Reirs

Valsts kancelejas direktora pienākumu izpildītāja vietā - Valsts kancelejas direktora vietniece
valsts pārvaldes komunikācijas jautājumos, Komunikācijas departamenta vadītāja Laine Kučinska

Skatīt darba kārtību