Latvijas Republikas Ministru kabineta tiesību aktu projekti
A A A
Ministru kabineta mājas lapa
Ministru kabineta sēdes (līdz 08.09.2021)
Ministru kabineta komitejas sēdes (līdz 08.09.2021)
Valsts sekretāru sanāksmes (līdz 14.09.2021)
Tiesību aktu projekti (līdz 08.09.2021)
Saziņa
Kontakti

Brīvības bulvāris 36
Rīga, LV - 1520
Tālrunis: 67082800
e-pasts: vk@mk.gov.lv

Protokols Nr. 69

print Nosūtīt
print Drukāt

LATVIJAS REPUBLIKAS MINISTRU KABINETA

SĒDES PROTOKOLS

ārkārtas sēde attālinātā veidā 

Rīgā

Nr.69

2020.gada 6.novembrī

 

Sēdi vada

Ministru prezidents

 -

A.K.Kariņš

 

Ar balsstiesībām piedalās:

Ministru prezidenta biedrs, aizsardzības ministrs

-

A.Pabriks

Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs

-

J.Bordāns

Ārlietu ministrs

-

E.Rinkēvičs

Ekonomikas ministrs

-

J.Vitenbergs

Finanšu ministrs

-

J.Reirs

Iekšlietu ministrs

-

S.Ģirģens
Izglītības un zinātnes ministre 

-

I.Šuplinska

Kultūras ministrs

-

N.Puntulis

Labklājības ministre

-

R.Petraviča

Satiksmes ministrs

-

T.Linkaits

Veselības ministre

-

I.Viņķele

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

-

J.Pūce

Zemkopības ministrs

-

K.Gerhards

 

Ar padomdevēja tiesībām piedalās:

Latvijas Bankas pārstāvis

-

E.Kušners

Ģenerālprokurors

-

J.Stukāns

Valsts kontroles pārstāvis

-

V.Stūris

Valsts kancelejas direktors

-

J.Citskovskis

Valsts kancelejas direktora vietniece juridiskajos jautājumos,
Juridiskā departamenta vadītāja 

-

I.Gailīte

 


Protokolē

Valsts kancelejas Dokumentu pārvaldības departamenta vadītāja

 

Sēdi sāk plkst.10.00

-

L.Peinberga

1.§
Informācija par aktuālo epidemioloģiskās drošības situāciju un veselības aprūpes sistēmas kapacitāti un noslodzi

TA-2125-IP ____________________________________

(I.Viņķele, J.Perevoščikovs, J.Bordāns, L.Cipule, D.Heiberga, I.Šuplinska, A.Ruks, A.K.Kariņš)

1. Pieņemt zināšanai Slimību profilakses un kontroles centra un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāvju sniegto informāciju par aktuālo epidemioloģiskās drošības situāciju un veselības aprūpes sistēmas kapacitāti un noslodzi.
2. Pieņemt zināšanai Valsts policijas priekšnieka sniegto informāciju par epidemioloģiskās drošības pasākumu ievērošanas kontroles pasākumiem un to rezultātiem.
 
2.§
Rīkojuma projekts "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu"

TA-2127-IP ____________________________________

(I.Viņķele, A.Teikmanis, J.Pūce, J.Vitenbergs, K.Gerhards, J.Bordāns, I.Gailīte, S.Ģirģens, J.Stukāns, A.Pabriks, I.Šuplinska, J.Reirs, N.Puntulis, R.Petraviča, D.Mūrmane-Umbraško, J.Perevoščikovs, T.Linkaits, Z.Liepiņa, D.Trofimovs, L.Medina, I.Alliks, J.Citskovskis, E.Rinkēvičs, A.K.Kariņš)

1. Pieņemt zināšanai veselības ministres sniegto informāciju.
2. Pieņemt zināšanai Valsts prezidenta kancelejas vadītāja sniegto informāciju par Valsts prezidenta atbalstu ārkārtējās situācijas izsludināšanai.
3. Pieņemt iesniegto rīkojuma projektu.
Valsts kancelejai kopīgi ar Veselības ministriju precizēt rīkojuma projektu, ņemot vērā izteiktos priekšlikumus, to skaitā: paredzēt 5.5.apakšpunktā, ka sporta klubi var strādāt līdz plkst. 22.00; svītrot 5.7.9.apakšpunktu; paredzēt 5.8.apakšpunktā, ka izņēmums attiecas arī uz sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem izglītības iestādēs un darbavietās; precizēt 5.28.apakšpunkta redakciju atbilstoši Iekšlietu ministrijas ierosinātajam priekšlikumam; precizēt 5.34.apakšpunkta redakciju atbilstoši ar Labklājības ministriju saskaņotam priekšlikumam; papildināt 9.punkta pēdējo teikumu pēc vārdiem "Iekšlietu ministrijai" ar vārdiem "Tieslietu ministrijai"; noteikt, ka rīkojums ir spēkā no 2020.gada 9.novembra līdz 6.decembrim. Valsts kancelejai sagatavot rīkojuma projektu parakstīšanai.
4. Veselības ministrijai steidzami precizēt rīkojuma projekta anotāciju ar skaidrojumu par rīkojuma projekta 5.35.apakšpunkta redakciju, ņemot vērā finanšu ministra un Ministru prezidenta biedra, tieslietu ministra izteiktās piezīmes, un iesniegt precizēto anotāciju Valsts kancelejā.
5. Valsts kancelejai nosūtīt rīkojumu Saeimas Prezidijam.
6. Saskaņā ar Ministru kabineta kārtības ruļļa 193.punktu atzīmēt, ka iekšlietu ministram S.Ģirģenam ir atsevišķs viedoklis izskatītajā jautājumā, un tas ir šāds:
"Sēdē paudu visaptverošu risinājumu, kas ļautu neierobežot komercdarbības darba laikus un neierobežot konkrētus komercdarbības veidus, proti: pieņemt normu jeb sekojošu epidemioloģiskās drošības pasākumu: pasākuma organizatoram vai saimnieciskā pakalpojuma sniedzējam ir aizliegts sniegt pakalpojumu personai, kura ignorē pasākuma organizatora vai saimnieciskā pakalpojuma sniedzēja lūgumu ievērot epidemioloģiskās drošības prasību. Pasākuma organizatoram vai saimnieciskā pakalpojuma sniedzējam, ēku īpašniekiem jānodrošina, ka slēgtās telpās netiek ielaistas personas bez individuālās aizsardzības līdzekļa (maskas).".
7. Saskaņā ar Ministru kabineta kārtības ruļļa 193.punktu atzīmēt, ka ekonomikas ministram J.Vitenbergam ir atsevišķs viedoklis izskatītajā jautājumā, un tas ir šāds:
"Izsaku īpašu viedokli par Ministru kabineta rīkojuma projekta "Par ārkārtas situācijas izsludināšanu" 5.6.punktu:
Ministru kabineta rīkojuma projekta "Par ārkārtas situācijas izsludināšanu" 5.6.punkts būtiski ietekmēs sabiedriskās ēdināšanas nozari, kas nodarbina 23 tūkstošus darbinieku, tādējādi radot negatīvu ietekmi uz sabiedrības labklājību un ekonomiku kopumā. Neatbalstu normas pieņemšanu šādā redakcijā, pirms nav nodrošināts līdzvērtīgs atbalsts sabiedriskās ēdināšanas nozares darbiniekiem un uzņēmumiem.".
8. Saskaņā ar Ministru kabineta kārtības ruļļa 193.punktu atzīmēt, ka labklājības ministrei R.Petravičai ir atsevišķs viedoklis izskatītajā jautājumā, un tas ir šāds:
"Izsaku īpašo viedokli par Ministru kabineta rīkojuma projekta "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" 5.6.punktu. Sabiedriskās ēdināšanas vietas drīkst izsniegt ēdienu tikai līdzņemšanai.
Aicinu atgriezties pie versijas, kuru izstrādāja Starpinstitūciju darbības koordinācijas grupa COVID-19 ierobežošanai, kas paredzēja sabiedriskās ēdināšanas sniedzējiem ēdināšanas vietā nodrošināt uz vienu apmeklētāju iekštelpās ne mazāk kā 10 kvadrātmetrus, kā arī pie viena galdiņa neatrodas vairāk par diviem cilvēkiem, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi. Galda piederumus, trauku komplektus un salvetes katram apmeklētājam izsniedz individuāli, pēc katras ēdienreizes (katra apmeklētāja) galdiņus dezinficē.
Tādējādi neapturot ēdinātāju darbu, ļaujot strādāt un ievērot stingrus drošības pasākumus. Slēgšana var sagraut ēdinātāju biznesu neatgriezeniski.".
9. Starpinstitūciju darbības koordinācijas grupai nākamajā sēdē izvērtēt zemkopības ministra, ekonomikas ministra, labklājības ministres un iekšlietu ministra izvirzītos jautājumus attiecīgi par robežšķērsošanas un migrācijas jautājumiem, par sabiedriskās ēdināšanas vietu un pakalpojumu sniedzēju ierobežotas darbības iespējām, par pienākumu pakalpojumu sniedzējiem nesniegt pakalpojumu personām, kuras neievēro noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības. Par izvērtējuma rezultātiem informēt Ministru kabineta 2020.gada 10.novembra sēdē.
10. Pamatojoties uz Saeimas kārtības ruļļa 57.panta pirmo daļu un 58.panta otro daļu, pilnvarot veselības ministri I.Viņķeli izteikties kā Ministru kabineta pārstāvi, izskatot Saeimas sēdes darba kārtībā iekļauto Ministru kabineta 2020.gada 6.novembra rīkojumu Nr.655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".
 
3.§
Informatīvais ziņojums "Par priekšlikumiem nepieciešamajiem atbalsta pasākumiem Covid-19 radīto ekonomisko seku novēršanai"

TA-2128-IP ____________________________________

(J.Reirs, J.Vitenbergs, J.Salmiņš, R.Petraviča, I.Viņķele, J.Pūce, T.Linkaits, N.Puntulis, A.K.Kariņš)

1. Pieņemt zināšanai iesniegto informatīvo ziņojumu.
2. Vadības grupai Covid-19 radīto ekonomisko seku operatīvai novēršanai uzņēmējdarbībā un nodarbināto atbalstam, pamatojoties uz Ministru kabineta 2020.gada 6.novembra rīkojumu Nr.655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", turpināt darbu priekšlikumu izstrādē Covid-19 radīto ekonomisko seku operatīvai novēršanai uzņēmējdarbībā un nodarbināto atbalstam. Finanšu ministram sagatavotos priekšlikumus iesniegt izskatīšanai Ministru kabineta 2010.gada 10.novembra sēdē.
 
4.§
Informācija par Slimību profilakses un kontroles centra kapacitāti

TA-2126-IP ____________________________________

(I.Viņķele, I.Gavare, S.Ģirģens, A.K.Kariņš)

Pieņemt zināšanai sniegto informāciju par Slimību profilakses un kontroles centra kapacitāti.
 
5.§
Rīkojuma projekts "Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem""

TA-2114 ____________________________________

(A.K.Kariņš)

1. Pieņemt iesniegto rīkojuma projektu.
Valsts kancelejai sagatavot rīkojuma projektu parakstīšanai.
2. Izdevumus piemaksām par laika periodu no 2020.gada 1.novembra līdz 2020.gada 31.decembrim atbildīgo institūciju ārstniecības personām un citiem nodarbinātajiem par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos ārkārtas sabiedrības veselības apdraudējumā saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu un seku novēršanu, kas nepārsniedz 5 879 894 EUR, 2021.gadā segt no valsts budžeta programmas 02.00.00 "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".
3. Veselības ministrijai normatīvajos aktos noteiktā kārtībā sagatavot un iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā attiecīgu rīkojuma projektu par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas 02.00.00 "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".
 
6.§
Rīkojuma projekts "Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem""

TA-2115 ____________________________________

(A.K.Kariņš)

Pieņemt iesniegto rīkojuma projektu.
Valsts kancelejai sagatavot rīkojuma projektu parakstīšanai.
 

Sēdi slēdz plkst. 17.25


Ministru prezidents
A.K.Kariņš

Valsts kancelejas direktors
J.Citskovskis

Skatīt darba kārtību