Latvijas Republikas Ministru kabineta tiesību aktu projekti
A A A
Ministru kabineta mājas lapa
Ministru kabineta sēdes (līdz 08.09.2021)
Ministru kabineta komitejas sēdes (līdz 08.09.2021)
Valsts sekretāru sanāksmes (līdz 14.09.2021)
Tiesību aktu projekti (līdz 08.09.2021)
Saziņa
Kontakti

Brīvības bulvāris 36
Rīga, LV - 1520
Tālrunis: 67082800
e-pasts: vk@mk.gov.lv

Protokols Nr. 26

print Nosūtīt
print Drukāt

LATVIJAS REPUBLIKAS MINISTRU KABINETA

SĒDES PROTOKOLS

Ārkārtas sēde attālinātā veidā 

Rīgā

Nr.26

2021.gada 12.martā

 

Sēdi vada

Ministru prezidents

 -

A.K.Kariņš

 

Ar balsstiesībām piedalās:

Ministru prezidenta biedrs, aizsardzības ministrs

-

A.Pabriks

Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs

-

J.Bordāns

Ārlietu ministrs

-

E.Rinkēvičs

Ekonomikas ministrs

-

J.Vitenbergs

Finanšu ministrs

-

J.Reirs

Iekšlietu ministrs

-

S.Ģirģens
Izglītības un zinātnes ministre 

-

I.Šuplinska

Kultūras ministrs

-

N.Puntulis

Labklājības ministre

-

R.Petraviča

Satiksmes ministrs

-

T.Linkaits

Veselības ministrs

-

D.Pavļuts

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

-

A.T.Plešs

Zemkopības ministrs

-

K.Gerhards

 

Ar padomdevēja tiesībām piedalās:

Latvijas Bankas pārstāvis

-

E.Kušners

Ģenerālprokurors

-

J.Stukāns

Valsts kontroles pārstāvis

-

V.Stūris

Valsts kancelejas direktors

-

J.Citskovskis

Valsts kancelejas direktora vietniece juridiskajos jautājumos,
Juridiskā departamenta vadītāja 

-

I.Gailīte

 

 


Protokolē

Valsts kancelejas Dokumentu pārvaldības departamenta vadītāja

 

Sēdi sāk plkst.15.00

-

L.Peinberga

1.§
Rīkojuma projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2020.gada 6.novembra rīkojumā Nr.655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu""

TA-593 ____________________________________

(J.Citskovskis, J.Pumpiņš, T.Linkaits, D.Pavļuts, N.Puntulis, E.Rinkēvičs, A.Pabriks, A.K.Kariņš)

1. Pieņemt iesniegto rīkojuma projektu.
Valsts kancelejai papildināt rīkojuma projektu, ņemot vērā Ministru kabineta 2021.gada 11.marta sēdē (prot. Nr. 25 53.§ un 61.§) lemto, iekļaujot šī protokola 2., 3., 4. un 5. paragrāfā minēto rīkojumu projektu tekstu, paredzēt, ka rīkojums stājas spēkā 2021.gada 16.martā, papildināt precizētā rīkojuma projekta anotāciju ar plašāku skaidrojumu par tajā ietverto regulējumu attiecībā uz bērnudārzu apmeklēšanu atbilstoši Izglītības un zinātnes ministrijas iesniegtajam precizētajam anotācijas tekstam saskaņā ar šī protokola 3.paragrāfa 2.punktu, kā arī ar Veselības ministrijas iesniegto precizēto anotācijas tekstu atbilstoši šī protokola 4.paragrāfa 2.punktam, un sagatavot rīkojuma projektu parakstīšanai.
2. Valsts kancelejai nosūtīt rīkojumu Saeimas Prezidijam.

 
2.§
Rīkojuma projekts "Grozījums Ministru kabineta 2020.gada 6.novembra rīkojumā Nr.655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu""

TA-596 ____________________________________

(J.Citskovskis, T.Linkaits, D.Pavļuts, A.K.Kariņš)

1. Pieņemt iesniegto rīkojuma projektu.
Valsts kancelejai iekļaut rīkojuma projekta tekstu šī protokola 1.paragrāfā minētā rīkojuma projekta tekstā.
2. Aicināt pašvaldības turpināt rast risinājumus, lai mazinātu iedzīvotāju saslimstības ar Covid-19 risku, izmantojot sabiedriskā transporta līdzekļus, to skaitā pārskatīt braukšanas maksas atvieglojumus, elastīgi mainīt transportlīdzekļu skaitu maršrutos atbilstoši pasažieru plūsmai noteiktās stundās u.tml.
 
3.§
Rīkojuma projekts "Grozījums Ministru kabineta 2020.gada 6.novembra rīkojumā Nr.655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu""

TA-586 ____________________________________

(J.Citskovskis, I.Šuplinska, K.Gerhards, J.Vitenbergs, E.Rinkēvičs, I.Dundure, I.Kiukucāne, E.Baldzēns, A.K.Kariņš)

1. Pieņemt iesniegto rīkojuma projektu.
Valsts kancelejai svītrot rīkojuma projekta tekstā vārdus "vai cita pieaugušā klātbūtnē" un iekļaut rīkojuma projekta tekstu šī protokola 1.paragrāfā minētā rīkojuma projekta tekstā.
2. Izglītības un zinātnes ministrijai steidzami precizēt rīkojuma projekta anotācijas tekstu un iesniegt to Valsts kancelejā.
 
4.§
Rīkojuma projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2020.gada 6.novembra rīkojumā Nr.655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu""

TA-603 ____________________________________

(J.Citskovskis, I.Šuplinska, A.Pabriks, E.Baldzēns, J.Vitenbergs, I.Dundure, D.Pavļuts, J.Bordāns, N.Puntulis, T.Linkaits, I.Kiukucāne, R.Petraviča, S.Ģirģens, J.Reirs, A.T.Plešs, K.Gerhards, E.Rinkēvičs, I.Gailīte, D.Mūrmane-Umbraško, A.K.Kariņš)

1. Pieņemt iesniegto rīkojuma projektu, atbalstot tajā ietverto C variantu un nosakot, ka lēmums par C variantu tiks pārskatīts Ministru kabineta 2021.gada 30.marta sēdē.
Valsts kancelejai iekļaut rīkojuma projekta tekstu šī protokola 1.paragrāfā minētā rīkojuma projekta tekstā.
2. Veselības ministrijai steidzami papildināt rīkojuma projekta anotācijas tekstu, ietverot tajā skaidrojumu jēdzienam "ārtelpa" un pamatojumu C variantam noteiktajiem kritērijiem, un iesniegt anotācijas tekstu Valsts kancelejā.
3. Saskaņā ar Ministru kabineta kārtības ruļļa 193.punktu atzīmēt, ka izglītības un zinātnes ministrei I.Šuplinskai ir atsevišķs viedoklis izskatītajā jautājumā, un tas ir šāds:
"Iebilstu pret C variantu, jo: 1) Latvijā ierobežojumi mācību procesam ir stingrāki nekā citur: 7.-12.klases skolēni nav apmeklējuši skolu kopš 26.oktobra, 2) veiktie pētījumi (N.S. Konstantinovs, citi psihologu pētījumi) liecina, ka strauji pasliktinās pusaudžu mentālā veselība: 7 no 10 aptaujātiem norāda, ka ir pasliktinājusies viņu mentālā veselība. Esmu par B variantu, jo ārtelpu nodarbības šobrīd tikai mazinātu sociāli emocionālo spriedzi. Kaitējums mentālai veselībai ir apdraudējums personības attīstībai, tātad – Latvijas nākotnei.".
4. Pieņemt zināšanai, ka izglītības un zinātnes ministres I.Šuplinskas atsevišķajam viedoklim pievienojas Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs J.Bordāns un satiksmes ministrs T.Linkaits.
 
5.§
Rīkojuma projekts "Grozījums Ministru kabineta 2020.gada 6.novembra rīkojumā Nr.655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu""

TA-606 ____________________________________

(J.Citskovskis, S.Ģirģens, T.Linkaits, A.K.Kariņš)

Pieņemt iesniegto rīkojuma projektu.
Valsts kancelejai iekļaut rīkojuma projekta tekstu šī protokola 1.paragrāfā minētā rīkojuma projekta tekstā.
 
6.§
Informatīvais ziņojums "Par personu, kurām apstiprināta Covid-19 infekcija, un to kontaktpersonu atbalsta programmas izmitināšanai tūristu mītnē uz pašizolācijas laiku programmas paplašinājumu"

TA-604 ____________________________________

(J.Citskovskis, J.Vitenbergs, R. Aleksejenko, A.K.Kariņš)

1. Pieņemt zināšanai iesniegto informatīvo ziņojumu.
2. Ekonomikas ministrijai precizēt informatīvo ziņojumu, ņemot vērā šī protokola 8.paragrāfā atbalstītā noteikumu projekta "Grozījumi Ministru kabineta 2020.gada 9.jūnija noteikumos Nr.360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai"" papildināšanu ar 56.četri prim punktu un iesniegt precizēto informatīvo ziņojumu Valsts kancelejā.
3. Atbalstīt, ka atbilstoši Ministru kabineta 2020.gada 22.decembra sēdē (prot. Nr.86 3.§) atbalstītajam risinājumam tiek sniegts atbalsts arī ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai informatīvajā ziņojumā "Par tūristu mītņu gatavību izmitināt kontaktpersonas un personas, kurām apstiprināta Covid-19 infekcija" 1.-3.grupai trīs reizes dienā 80% apmērā, bet ne vairāk kā 10 EUR par personu par vienu nakti.
4. Atbalstīt, ka ar Ministru kabineta 2020.gada 22.decembra sēdē (prot. Nr.86 3.§) noteiktais atbalsta sistēmas risinājums ir spēkā līdz 2021.gada 31.maijam.
5. Atbalstīt, ka gadījumos, ja 1.-3.grupas personas ir nepilngadīgas, atbalsts par izmitināšanas pakalpojumu (80% apmērā no izmitināšanas izmaksām, bet ne vairāk kā 35 EUR diennaktī, persona veic līdzmaksājumu tūristu mītnei 20% apmērā) un ēdināšanas pakalpojumiem (80% apmērā no ēdināšanas pakalpojumu izmaksām, bet ne vairāk kā 10 EUR diennaktī, persona veic līdzmaksājumu tūristu mītnei 20% apmērā) var tikt nodrošināts arī vienai pavadošajai personai.
6. Atbalstīt, ka gadījumos, ja no tūristu mītnēm saņemtajos rēķinos iekļautās personas, kuru atbilstību Covid-19 pacienta vai kontaktpersonas statusam izlases kārtībā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (turpmāk – LIAA) nosūtījusi pārbaudei Slimību profilakses un kontroles centram (turpmāk – SPKC), neuzrādās SPKC datu bāzē, LIAA lūgs tūristu mītnes nosūtīt personas statusu pamatojošos dokumentus (e-veselības paziņojumu vai izrakstu no stacionārā/ambulatorā pacienta medicīniskās kartes U-27 formu) SPKC, lai SPKC varētu apstiprināt LIAA pamatojumu atbalsta sniegšanai.
7. Atbalstīt, ka personai, saņemot pozitīvu Covid-19 testu, ir tiesības uz pašizolācijas atbalstu tūristu mītnē nekavējoties, uzrādot pozitīva testa rezultātu, un ārsta izziņu saņemot un iesniedzot viesnīcai ne vairāk kā 5 dienu laikā. Ja ģimenes ārsts nesaskata pašizolācijas nepieciešamību, personai ir pienākums ne vairāk kā pēc 5 naktīm atstāt tūristu mītni, savukārt, izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumiem tiek sniegts valsts atbalsts (80% apmērā no izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu izmaksām, bet ne vairāk kā 35 EUR par izmitināšanu un ne vairāk kā 10 EUR par ēdināšanu diennaktī, persona veic līdzmaksājumu tūristu mītnei 20% apmērā).
8. Šī protokollēmuma 3.-7.punkta piemērošanā ievērot, ka noteikumi "Grozījumi Ministru kabineta 2020.gada 9.jūnija noteikumos Nr.360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai"" ir papildināti ar 56.četri prim punktu (šī protokola 8.§).
 
7.§
Noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2020.gada 9.jūnija noteikumos Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai""

TA-609 ____________________________________

(J.Citskovskis, J.Vitenbergs, R.Aleksejenko, S.Ģirģens, J.Reirs, R.Petraviča, A.Pabriks, E.Rinkēvičs, T.Linkaits, D.Pavļuts, J.Perevoščikovs, K.Gerhards, A.T.Plešs, J.Bordāns, I.Šuplinska, N.Puntulis, A.K.Kariņš)

Pieņemt iesniegto noteikumu projektu, atbalstot tajā ietverto B variantu.
Valsts kancelejai kopīgi ar Ekonomikas ministriju precizēt noteikumu projekta tekstu atbilstoši Ārlietu ministrijas, Ekonomikas ministrijas un iekšlietu ministra priekšlikumiem un iekļaut to šī protokola 8.paragrāfā minētā noteikumu projekta tekstā.
 
8.§
Noteikumu projekts "Grozījums Ministru kabineta 2020.gada 9.jūnija noteikumos Nr.360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai""

TA-584 ____________________________________

(J.Citskovskis, D.Pavļuts, A.K.Kariņš)

Pieņemt iesniegto noteikumu projektu.
Valsts kancelejai iekļaut noteikumu projektā šī protokola 7. un 9.paragrāfā minēto noteikumu projektu tekstu, paredzēt, ka noteikumi stājas spēkā 2021.gada 17.martā, un sagatavot noteikumu projektu parakstīšanai.
 
9.§
Noteikumu projekts "Grozījums Ministru kabineta 2020.gada 9.jūnija noteikumos Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai""

TA-587 ____________________________________

(J.Citskovskis, J.Vitenbergs, A.K.Kariņš)

Pieņemt iesniegto noteikumu projektu.
Valsts kancelejai iekļaut noteikumu projekta tekstu šī protokola 8.paragrāfā minētā noteikumu projekta tekstā.
 

Sēdi slēdz plkst. 18.15


Ministru prezidents
A.K.Kariņš

Valsts kancelejas direktors
J.Citskovskis

Skatīt darba kārtību