Latvijas Republikas Ministru kabineta tiesību aktu projekti
A A A
Ministru kabineta mājas lapa
Ministru kabineta sēdes (līdz 08.09.2021)
Ministru kabineta komitejas sēdes (līdz 08.09.2021)
Valsts sekretāru sanāksmes (līdz 14.09.2021)
Tiesību aktu projekti (līdz 08.09.2021)
Saziņa
Kontakti

Brīvības bulvāris 36
Rīga, LV - 1520
Tālrunis: 67082800
e-pasts: vk@mk.gov.lv

Protokols Nr. 48

print Nosūtīt
print Drukāt

VALSTS SEKRETĀRU SANĀKSMES 

P R O T O K O L S

 

Rīgā

Nr.48

2014.gada 11.decembrī

 

Sanāksmi vada

Valsts kancelejas direktore

 

 

E.Dreimane

Ar balsstiesībām piedalās:

Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs

J.Sārts

Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece

I.Skujiņa

Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietā - departamenta direktore

V.Feodorova

Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietā - Administrācijas vadītāja

I.Braunfelde

Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks

V.Elksnis

Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāre

S.Liepiņa

Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietnieks

U.Lielpēters

Labklājības ministrijas valsts sekretāre

I.Jaunzeme

Satiksmes ministrijas valsts sekretārs

K.Ozoliņš

Tieslietu ministrijas valsts sekretārs

R.Kronbergs

Veselības ministrijas valsts sekretārs

R.Muciņš

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs

G.Puķītis

Ar padomdevēja tiesībām piedalās:

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka
vietniece

I.Jurča

Latvijas Pašvaldību savienības padomniece

G.Kurme

Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sekretāre

L.Titāne

Tiesībsarga biroja pārstāvis

 

Nevalstisko organizāciju pārstāve

K.Zonberga

Valsts kancelejas direktora vietniece valsts pārvaldes un cilvēkresursu attīstības jautājumos, Valsts pārvaldes attīstības departamenta vadītāja

E.Upīte

Valsts kancelejas direktora vietniece tiesību aktu lietās, Juridiskā departamenta vadītāja

I.Gailīte

 

Protokolē

Dokumentu pārvaldības departamenta vecākā referente


E.Gaile

 

Sanāksmi sāk plkst. 9:10

Pieteiktie projekti

1.§

Plāna projekts "Attīstības sadarbības politikas plāns 2015.gadam"

VSS-1137
____________________________________

(E.Dreimane)

1. Ārlietu ministrijai plāna projektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Aizsardzības ministriju, Ekonomikas ministriju, Iekšlietu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Kultūras ministriju, Labklājības ministriju, Satiksmes ministriju, Veselības ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Zemkopības ministriju, Valsts kanceleju, Pārresoru koordinācijas centru, Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Darba devēju konfederāciju un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (atzinumus iesniegt līdz š.g. 30.decembrim). Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
2. Pieņemt zināšanai, ka Ārlietu ministrija lūgs biedrības "Latvijas Platforma attīstības sadarbībai", Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kameras un Saeimas Eiropas lietu komisijas viedokli par plāna projektu.
 
2.§
Rīkojuma projekts "Par valsts īpašuma objekta Drustu pagastā, Raunas novadā nodošanu privatizācijai"

VSS-1135
____________________________________

(E.Dreimane)

Ekonomikas ministrijai rīkojuma projektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (atzinumus iesniegt līdz š.g. 30.decembrim). Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
 
3.§
Rīkojuma projekts "Par valsts īpašuma objektu Stoļerovas pagastā, Rēzeknes novadā, nodošanu privatizācijai"

VSS-1136
____________________________________

(E.Dreimane)

Ekonomikas ministrijai rīkojuma projektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (atzinumus iesniegt līdz š.g. 30.decembrim). Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
 
4.§
Pamatnostādņu projekts "Enerģētikas attīstības pamatnostādnes 2014.–2020.gadam"

VSS-1138
____________________________________

(E.Dreimane)

Ekonomikas ministrijai pamatnostādņu projektu saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Ārlietu ministriju, Iekšlietu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Labklājības ministriju, Satiksmes ministriju, Veselības ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Zemkopības ministriju, Valsts kanceleju, Pārresoru koordinācijas centru, Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Darba devēju konfederāciju un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju (atzinumus iesniegt līdz š.g. 30.decembrim). Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
 
5.§
Noteikumu projekts "Noteikumi par nodokļu maksātāju un nodokļu maksātāju struktūrvienību reģistrāciju Valsts ieņēmumu dienestā"

VSS-1119
____________________________________

(E.Dreimane)

Finanšu ministrijai noteikumu projektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Aizsardzības ministriju, Ekonomikas ministriju, Iekšlietu ministriju, Labklājības ministriju, Satiksmes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Valsts kanceleju un Latvijas Darba devēju konfederāciju (atzinumus iesniegt līdz š.g. 30.decembrim). Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
 
6.§
Rīkojuma projekts "Par valsts nekustamā īpašuma Esplanādes ielā 2A, Rīgā, pārdošanu"

VSS-1120
____________________________________

(E.Dreimane)

Finanšu ministrijai rīkojuma projektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Ekonomikas ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (atzinumus iesniegt līdz š.g. 30.decembrim). Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
 
7.§
Likumprojekts "Grozījums likumā "Par pašvaldībām""

VSS-1124
____________________________________

(E.Dreimane)

Iekšlietu ministrijai likumprojektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Veselības ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Valsts kanceleju un Latvijas Pašvaldību savienību (atzinumus iesniegt līdz š.g. 30.decembrim). Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
 
8.§
Likumprojekts "Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā"

VSS-1130
____________________________________

(E.Dreimane)

Iekšlietu ministrijai likumprojektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Aizsardzības ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Valsts kanceleju un Latvijas Pašvaldību savienību (atzinumus iesniegt līdz š.g. 30.decembrim). Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
 
9.§
Rīkojuma projekts "Par finansējumu Eiropas Migrācijas tīkla Latvijas kontaktpunkta darbības nodrošināšanai"

VSS-1132
____________________________________

(E.Dreimane)

Iekšlietu ministrijai rīkojuma projektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju un Valsts kanceleju (atzinumus iesniegt līdz š.g. 30.decembrim). Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
 
10.§
Noteikumu projekts "Noteikumi par valsts nodevu par informācijas saņemšanu no Iedzīvotāju reģistra"

VSS-1133
____________________________________

(E.Dreimane)

Iekšlietu ministrijai noteikumu projektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Aizsardzības ministriju, Ārlietu ministriju, Labklājības ministriju, Satiksmes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Valsts kanceleju, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju un Latvijas Pašvaldību savienību (atzinumus iesniegt līdz š.g. 30.decembrim). Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
 
11.§
Rīkojuma projekts "Par Izglītības un zinātnes ministrijas valdījumā esošo valsts nekustamo īpašumu nodošanu Finanšu ministrijas valdījumā"

VSS-1121
____________________________________

(E.Dreimane)

Izglītības un zinātnes ministrijai rīkojuma projektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (atzinumus iesniegt līdz š.g. 30.decembrim). Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
 
12.§
Noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2001.gada 20.marta noteikumos Nr.129 "Ģimnāzijas un valsts ģimnāzijas statusa piešķiršanas un anulēšanas kārtība un kritēriji""

VSS-1122
____________________________________

(E.Dreimane)

Izglītības un zinātnes ministrijai noteikumu projektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Valsts kanceleju, Pārresoru koordinācijas centru un Latvijas Pašvaldību savienību (atzinumus iesniegt līdz š.g. 30.decembrim). Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
 
13.§
Noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2012.gada 17.janvāra noteikumos Nr.62 "Latvijas un Šveices sadarbības programmas grantu shēmas "Šveices pētnieku aktivitātes Latvijā" apakšprojektu iesniegumu atklāta konkursa nolikums""

VSS-1123
____________________________________

(E.Dreimane)

Izglītības un zinātnes ministrijai noteikumu projektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Valsts kanceleju un Pārresoru koordinācijas centru (atzinumus iesniegt līdz š.g. 30.decembrim). Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
 
14.§
Pamatnostādņu projekts "Izglītības attīstības pamatnostādņu 2014-2020.gadam īstenošanas plāns 2015. – 2017.gadam"

VSS-1139
____________________________________

(E.Dreimane)

1. Izglītības un zinātnes ministrijai pamatnostādņu projektu saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Aizsardzības ministriju, Ekonomikas ministriju, Iekšlietu ministriju, Kultūras ministriju, Labklājības ministriju, Satiksmes ministriju, Veselības ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Valsts kanceleju, Pārresoru koordinācijas centru, Latvijas Pašvaldību savienību un Latvijas Darba devēju konfederāciju (atzinumus iesniegt līdz š.g. 30.decembrim). Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
2. Pieņemt zināšanai, ka Rektoru padome sniegs atzinumu par pamatnostādņu projektu.
 
15.§
Noteikumu projekts "Noteikumi par Līgumu starp Latvijas Republikas Labklājības ministriju un Norvēģijas Karalisko Darba ministriju atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes 2004.gada 29.aprīļa Regulas (EK) Nr.883/2004 par sociālās nodrošināšanas sistēmu koordinēšanu 16.pantam attiecībā uz Latvijas jūrniekiem, kuri nodarbināti uz Norvēģijas Starptautiskajā kuģu reģistrā reģistrētajiem kuģiem"

VSS-1131
____________________________________

(E.Dreimane)

Labklājības ministrijai noteikumu projektu, anotāciju un protokollēmuma projektu saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Ārlietu ministriju, Satiksmes ministriju, Valsts kanceleju, Latvijas Darba devēju konfederāciju un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (atzinumus iesniegt līdz š.g. 30.decembrim). Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
 
16.§
Rīkojuma projekts "Par nekustamo īpašumu pirkšanu valsts autoceļa P76 Aizkraukle-Jēkabpils rekonstrukcijas projekta īstenošanai"

VSS-1125
____________________________________

(E.Dreimane)

Satiksmes ministrijai rīkojuma projektu, anotāciju un protokollēmuma projektu saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Ekonomikas ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (atzinumus iesniegt līdz š.g. 30.decembrim). Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
 
17.§
Likumprojekts "Grozījumi likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli""

VSS-1134
____________________________________

(E.Dreimane)

Tieslietu ministrijai likumprojektu un anotāciju saskaņot ar Finanšu ministriju, Ekonomikas ministriju, Labklājības ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Valsts kanceleju, Latvijas Pašvaldību savienību un Latvijas Darba devēju konfederāciju (atzinumus iesniegt līdz š.g. 30.decembrim). Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
 
18.§
Noteikumu projekts "Noteikumi par zvejas un akvakultūras produktu marķējumā lietojamiem sugu tirdzniecības nosaukumiem"

VSS-1126
____________________________________

(E.Dreimane)

Zemkopības ministrijai noteikumu projektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Valsts kanceleju (atzinumus iesniegt līdz š.g. 30.decembrim). Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
 
19.§
Noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2012.gada 10.jūlija noteikumos Nr.493 "Valsts augu aizsardzības dienesta maksas pakalpojumu cenrādis""

VSS-1127
____________________________________

(E.Dreimane)

Zemkopības ministrijai noteikumu projektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju un Valsts kanceleju (atzinumus iesniegt līdz š.g. 30.decembrim). Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
 
20.§
Noteikumu projekts "Grozījums Ministru kabineta 2012.gada 2.maija noteikumos Nr.308 "Meža atjaunošanas, meža ieaudzēšanas un plantāciju meža noteikumi""

VSS-1128
____________________________________

(E.Dreimane)

Zemkopības ministrijai noteikumu projektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Pārresoru koordinācijas centru un Latvijas Pašvaldību savienību (atzinumus iesniegt līdz š.g. 30.decembrim). Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
 
21.§
Noteikumu projekts "Grozījums Ministru kabineta 2013.gada 5.marta noteikumos Nr.118 "Kārtība, kādā lauksaimniecībā izmantojamo zemi ierīko mežā, kā arī izsniedz atļauju tās ierīkošanai""

VSS-1129
____________________________________

(E.Dreimane)

Zemkopības ministrijai noteikumu projektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Valsts kanceleju, Pārresoru koordinācijas centru un Latvijas Pašvaldību savienību (atzinumus iesniegt līdz š.g. 30.decembrim). Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
 

Atsaucamie projekti

22.§

Informatīvais ziņojums "Par personas apliecību plašākas izmantošanas iespējām"

VSS-2114
____________________________________

(E.Dreimane)

Ņemot vērā Iekšlietu ministrijas 2014.gada 10.decembra vēstulē Nr.1-55/3207 minēto, neatsaukt Valsts sekretāru 2013.gada 19.decembra sanāksmē izsludināto informatīvo ziņojumu (prot. Nr.50 28.§) un pagarināt tā iesniegšanas termiņu līdz 2015.gada 11.martam.


 
23.§
Rīkojuma projekts "Par valsts nekustamo īpašumu nodošanu Rīgas Stradiņa universitātes īpašumā"

VSS-446
____________________________________

(E.Dreimane)

Ņemot vērā Veselības ministrijas 2014.gada 2.decembra vēstulē Nr.01-08.15/4258 minēto, neatsaukt Valsts sekretāru 2014.gada 22.maija sanāksmē izsludināto rīkojuma projektu (prot. Nr.19 16.§) un pagarināt tā iesniegšanas termiņu līdz 2015.gada 1.martam.


 
24.§
Koncepcijas projekts "Par ārsta prakses juridisko statusu"

VSS-1919
____________________________________

(E.Dreimane)

Ņemot vērā Veselības ministrijas 2014.gada 9.decembra vēstulē Nr.01-08.16/4388 minēto, neatsaukt Valsts sekretāru 2013.gada 31.oktobra sanāksmē izsludināto koncepcijas projektu (prot. Nr.43 22.§) un pagarināt tā iesniegšanas termiņu līdz 2015.gada 1.martam.


 

Tiesību aktu projekti

25.§

Noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 30.novembra noteikumos Nr.1075 "Valsts un pašvaldību institūciju amatu katalogs""

TA-2970 ____________________________________

(E.Upīte, A.Daugulis, G.Kurme, E.Dreimane)

1. Atbalstīt iesniegto noteikumu projektu.
2. Valsts kancelejai, ņemot vērā Latvijas Pašvaldību savienības ierosinājumu, precizēt noteikumu 29. divi prim punkta redakciju.
3. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai divu nedēļu laikā iesniegt Valsts kancelejā priekšlikumus par noteikumu 1. pielikuma II nodaļas 19.3. apakšpunkta "IT un IS vadība" IV un V apakšsaimes līmeņa raksturojumiem un amatu paraugaprakstiem.
4. Valsts kancelejai precizēt noteikumu projektu atbilstoši Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas priekšlikumiem un sagatavot Ministru kabineta sēdes protokollēmuma projektu ar uzdevumu Finanšu ministrijai izstrādāt grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, paredzot jaunu amatu klasificēšanas saimi "Tūrisma speciālists". Precizēto noteikumu projektu un Ministru kabineta sēdes protokollēmuma projektu, kas saskaņots ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju un Ekonomikas ministriju, iesniegt izskatīšanai Ministru kabineta sēdē.
 

Informatīvie jautājumi

26.§

Par valsts informācijas sistēmu darbam ar Eiropas Savienības dokumentiem

 ____________________________________

(G.Puķītis, S.Zvidriņa, G.Kļava, I.Jaunzeme, E.Upīte, V.Feodorova, I.Riekstiņa, L.Strauvere, E.Dreimane)

1. Pieņemt zināšanai Valsts reģionālās attīstības aģentūras sniegto informāciju un sēdes dalībnieku izteiktos viedokļus.
2. Atzīmēt, ka turpmāk Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija elektroniski informēs iestāžu sistēmu administratorus par Valsts informācijas sistēmā darbam ar Eiropas Savienības dokumentiem veiktajām izmaiņām.
 
27.§
Par vienotās vizuālās identitātes prasību ievērošanu

 

(I.Pavlova, R.Umblija, I.Elere, E.Pastars, R.Kronbergs, Dž.Innusa, A.Jarockis, I.Jaunzeme, I.Braunfelde, E.Dreimane)

1. Pieņemt zināšanai sniegto informāciju un sēdes dalībnieku izteiktos viedokļus.
2. Ņemot vērā sanāksmes dalībnieku izteiktos jautājumus, Ārlietu ministrijai sagatavot izskatīšanai Valsts sekretāru 2014.gada 18.decembra sanāksmē informatīvo ziņojumu par Latvijas Prezidentūras Eiropas Savienības Padomē logo lietošanu valsts pārvaldes vienotās vizuālās identitātes prasību ievērošanas ietvaros.
 

Sanāksmi slēdz plkst. 10:35

Valsts kancelejas direktore
E.Dreimane

Skatīt darba kārtību