Latvijas Republikas Ministru kabineta tiesību aktu projekti
A A A
Aktualitātes
Par Zolitūdes traģēdijas jautājumiem
Mazinām slogu kopā!
Infografikas
Tiešraides
Gada pārskats - Latvijas valstij piederošie aktīvi
Vispārpieejamie dokumenti saistībā ar a/s "Parex banka" pārņemšanas procesu
Kalendārs
Vakances
Aktuālais jautājums
Informatīvie materiāli
Seko mums
Saziņa
Kontakti

Brīvības bulvāris 36
Rīga, LV - 1520
Tālrunis: 67082800
e-pasts: vk@mk.gov.lv

Ministru kabinetā atklāj karikatūru izstādi par ES projektu sasniegumiem

Valsts kanceleja
28.05.2014
print Nosūtīt
print Drukāt

„Zīmējot karikatūras, biju patīkami pārsteigts, cik daudz projektu ir realizēts septiņos gados un cik tie ir noderīgi sabiedrībai!”, neslēpj mākslinieks Zemgus Zaharāns karikatūru izstādes „Eiropas Sociālais fonds – Tev!” atklāšanā Ministru kabinetā.

Trešdien, 28.maijā, valdības namā atvērta karikatūru izstāde, kurā ar vieglu smaidu atspoguļoti Valsts kancelejas un Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) administrēto ESF projektu sasniegumi – rezultāti un ieguvumi iedzīvotājiem.

Karikatūru autors Z.Zaharāns: „Karikatūra ir ļoti piemērots veids, kā saprotami un uzskatāmi izklāstīt projekta rezultātus. Ja šī izstāde būtu atklāta pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām, Latvijas iedzīvotāju aktivitāte vēlēšanās būtu vismaz par 5% lielāka.”

Atklājot izstādi, Valsts kancelejas Eiropas Savienības struktūrfondu departamenta vadītājs Haralds Beitelis atzīst: „Ir pierasts par Eiropas fondiem domāt un runāt sarežģītā valodā, nāk prātā biezas atskaites, aiz kurām bieži vien pazūd projekta nozīme un tā praktiskie rezultāti. Ar šo izstādi gribam parādīt sasniegumus, praktiskos ieguvumus, ko ESF projekti snieguši ikvienam no mums tik dažādās jomās.”

Lielāko daļu projektu īstenojušas nevalstiskās organizācijas un pašvaldības. Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis uzsver: „Sabiedrības līdzdalību nevar panākt ar administratīviem procesiem. Eiropas Sociālais fonds ir viens no tiem rīkiem, kas veicina sabiedrības iesaisti lēmumu pieņemšanā. Sabiedrības iesaiste liecina par tās uzticēšanos. Un jo mēs vairāk uzticamies viens otram, jo efektīvāk mazinām birokrātiju un administratīvos procesus.”

Izstādes atklāšanā viedokli pauda arī nevalstiskā sektora pārstāvis, Eiropas kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš: „Eiropas Sociālais fonds investē cilvēkos, nevis infrastruktūrā vai lietās. Šī ir ilgtermiņa investīcija, kuras rezultātus ir ļoti grūti mērīt skaitļos. Šāds ieguldījums nodrošina to, ka nākotnē mēs pieņemsim daudz kvalitatīvākus lēmumus. Demokrātija ir dārga, taču kļūdains lēmums – trīs vai četras reizes dārgāks.”

Arī SIF sekretariāta direktora vietniece Sandra Rieksta atzīst: „Eiropas Sociālā fonda projektu uzraudzība ne tikai veicināja sabiedrības līdzdalību, bet arī mazināja birokrātisko slogu. Atceros, ka 2007.gadā projekts bija jāiesniedz piecos izdrukātos eksemplāros un elektroniski. Šobrīd ir nepieciešams vairs tikai viens eksemplārs. Nākamajā projektu plānošanas periodā mēs vēlamies šo sistēmu padarīt vēl efektīvāku - tādu, kas kalpo cilvēkam un atvieglo projektu realizāciju.”

Valsts kanceleja un SIF 2007. – 2013. gada ES struktūrfondu plānošanas periodā uzraudzīja 279 ESF finansētu projektu ieviešanu vairāk nekā 12 miljonu eiro apmērā. Izstādei izvēlētie projekti raksturo to dažādību. Izstādē atspoguļoti tie, kas stiprinājuši nevalstisko organizāciju spējas piedalīties valsts un pašvaldību lēmumu pieņemšanā, redzami arī NVO radīti jauni pakalpojumi iedzīvotājiem. Vairākas karikatūras veltītas administratīvo šķēršļu mazināšanai un uzlabojumiem valsts un pašvaldību sniegto pakalpojumu kvalitātē.

Izstāde visu vasaru būs apskatāma Ministru kabineta ēkā. Aicinām iedzīvotājus to apskatīt, iepriekš piesakoties (bezmaksas informatīvais tālrunis 80000120). Karikatūras apskatāmas arī elektroniskā formā.

Fotogrāfijas no izstādes atklāšanas pasākuma.


Zane Ozola
Komunikācijas departamenta konsultante
Valsts kanceleja
Tālrunis: 67082912, e-pasts: zane.ozola@mk.gov.lv

 

Informācija sagatavota pasākuma „Valsts kancelejas īstenoto Eiropas Sociālā fonda aktivitāšu publicitātes nodrošināšana” ietvaros. Pasākums tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda, Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Kohēzijas fonda tehniskās palīdzības projekta Nr. VSID/TP/CFLA/11/06/006 „Tehniskā palīdzība Valsts kancelejas darbības nodrošināšanai”.

Seko mums:
www.twitter.com/vk_esfprojekti
www.draugiem.lv/vk_esfprojekti
http://www.mk.gov.lv/lv/esstrukturfondi/sasniegumi/

Atpakaļ  Uz augšu  Uz sākumlapu