Latvijas Republikas Ministru kabineta tiesību aktu projekti
A A A
Ministru kabineta mājas lapa
Ministru kabineta sēdes (līdz 08.09.2021)
Ministru kabineta komitejas sēdes (līdz 08.09.2021)
Valsts sekretāru sanāksmes (līdz 14.09.2021)
Tiesību aktu projekti (līdz 08.09.2021)
Saziņa
Kontakti

Brīvības bulvāris 36
Rīga, LV - 1520
Tālrunis: 67082800
e-pasts: vk@mk.gov.lv

Valsts sekretāru sanāksmes (līdz 14.09.2021)

print Nosūtīt
print Drukāt

 

 

No 14.09.2021. dokumenti pieejami TAP portālā
https://tapportals.mk.gov.lv/meetings/cabinet_ministers 


 


Pirms iesniegšanas Ministru kabinetā ministriju sagatavotie tiesību aktu projekti vispirms tiek izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē.

Par izsludinātajiem tiesību aktu projektiem Valsts sekretāru sanāksmes protokolā norādītās ministrijas un citas institūcijas divu nedēļu laikā sniedz atzinumu. Šajā laikposmā atzinumus var sniegt arī nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Minētajiem tiesību aktu projektiem var piemērot arī saīsinātu izsludināšanas un saskaņošanas kārtību (noklusējuma saskaņojums), ja tie atbilst Ministru kabineta kārtības rullī noteiktiem kritērijiem (”tehniskie” projekti).

Valsts sekretāru sanāksmēs izskata arī tiesību aktu projektus, par kuriem nav panākta vienošanās saskaņošanas procesā, apstiprina projektu sarakstu, kuri tiek atsaukti un netiek virzīti izskatīšanai Ministru kabinetā, izskata jautājumus par likumos, Saeimas lēmumos, tiesību aktos un Ministru prezidenta rīkojumos doto uzdevumu izpildi, kā arī citus valsts pārvaldes iestādēm aktuālus jautājumus .

Valsts sekretāru sanāksmes notiek reizi nedēļā (parasti ceturtdienās), un tās vada Valsts kancelejas direktors.

Valsts sekretāru sanāksmēs ar balsstiesībām piedalās Valsts kancelejas direktors un valsts sekretāri.

Valsts sekretāru sanāksmēs ar padomdevēja tiesībām piedalās parlamentārie sekretāri, Ministru prezidenta biroja vadītājs, Ministru prezidenta biedra biroja vadītājs, Valsts kancelejas amatpersonas, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pārstāvis, Valsts kontroles pārstāvis, Ģenerālprokuratūras pārstāvis, Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvis, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas pārstāvis, Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes pārstāvis, Konkurences padomes pārstāvis, tiesībsargs vai viņa pilnvarota persona, plānošanas reģiona attīstības padomes pārstāvis, Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes pilnvarots pārstāvis un nevalstisko organizāciju pārstāvis.

Atpakaļ  Uz augšu  Uz sākumlapu