Latvijas Republikas Ministru kabineta tiesību aktu projekti
A A A
Ministru kabineta mājas lapa
Ministru kabineta sēdes (līdz 08.09.2021)
Ministru kabineta komitejas sēdes (līdz 08.09.2021)
Valsts sekretāru sanāksmes (līdz 14.09.2021)
Tiesību aktu projekti (līdz 08.09.2021)
Saziņa
Kontakti

Brīvības bulvāris 36
Rīga, LV - 1520
Tālrunis: 67082800
e-pasts: vk@mk.gov.lv

Protokols Nr. 43

print Nosūtīt
print Drukāt

VALSTS SEKRETĀRU SANĀKSMES 

P R O T O K O L S

 

Rīgā

Nr.43

2019.gada 14.novembrī

 

Sanāksmi vada

Valsts kancelejas direktora vietā - 
direktora vietniece juridiskajos jautājumos,
Juridiskā departamenta vadītāja

 

 

 I.Gailīte

Ar balsstiesībām piedalās:

Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs

J.Garisons

Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks - administratīvais direktors

A.Lots

Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks

E.Valantis

Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietā - Administrācijas vadītāja

I.Braunfelde

Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs

D.Trofimovs

Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāre

L.Lejiņa

Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietniece

B.Zakevica

Labklājības ministrijas valsts sekretārs

I.Alliks

Satiksmes ministrijas valsts sekretāra pienākumu izpildītāja

Dž.Innusa

Tieslietu ministrijas valsts sekretārs

R.Kronbergs

Veselības ministrijas valsts sekretāra vietniece

A.Vaļuliene

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs

E.Balševics

Zemkopības ministrijas valsts sekretāre

D.Lucaua

Ar padomdevēja tiesībām piedalās:

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pārstāve

A.Aļošina

Latvijas Pašvaldību savienības padomnieks

A.Salmiņš

Pārresoru koordinācijas centra vadītāja vietniece, nodaļas vadītāja R.Osvalde

Protokolē

Dokumentu pārvaldības departamenta Ministru kabineta sēžu nodrošināšanas nodaļas konsultante
J.Borovika

 

Sanāksmi sāk plkst. 9:10

Pieteiktie projekti

1.§

Noteikumu projekts "Grozījums Ministru kabineta 2018.gada 4.janvāra noteikumos Nr.13 "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.2.1.specifiskā atbalsta mērķa "Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts un dzīvojamās ēkās" 4.2.1.2.pasākuma "Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts ēkās" otrās projektu iesniegumu atlases kārtas īstenošanas noteikumi""

VSS-1134
____________________________________

(R.Kronbergs, I.Gailīte)

1. Ekonomikas ministrijai noteikumu projektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Kultūras ministriju, Labklājības ministriju, Veselības ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Zemkopības ministriju, Pārresoru koordinācijas centru, Latvijas Pašvaldību savienību un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (atzinumus iesniegt līdz 2019.gada 22.novembrim). Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
2. Pieņemt zināšanai, ka Ekonomikas ministrija lūgs valsts akciju sabiedrības "Valsts nekustamie īpašumi" viedokli par noteikumu projektu.
 
2.§
Rīkojuma projekts "Par valsts meža zemes Rucavas pagastā, Rucavas novadā privatizāciju"

VSS-1135
____________________________________

(I.Gailīte)

Ekonomikas ministrijai rīkojuma projektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Zemkopības ministriju un Latvijas Pašvaldību savienību. Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
 
3.§
Plāna projekts "Latvijas Nacionālais enerģētikas un klimata plāns 2021.-2030.gadam"

VSS-1136
____________________________________

(I.Gailīte)

1. Ekonomikas ministrijai plāna projektu un protokollēmuma projektu saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Ārlietu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Satiksmes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Zemkopības ministriju, Pārresoru koordinācijas centru, Valsts kanceleju, Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju. Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
2. Pieņemt zināšanai, ka Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sniegs atzinumu par plāna projektu.
 
4.§
Noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2017.gada 4.aprīļa noteikumos Nr.199 "Noteikumi par dabasgāzes apriti un akcīzes nodokļa piemērošanas kārtību""

VSS-1120
____________________________________

(I.Gailīte)

1. Finanšu ministrijai noteikumu projektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Ekonomikas ministriju, Zemkopības ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Valsts kanceleju, Latvijas Pašvaldību savienību un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību. Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
2. Pieņemt zināšanai, ka Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sniegs atzinumu par noteikumu projektu.
 
5.§
Noteikumu projekts "Noteikumi par ieroču un munīcijas aprites kvalifikācijas pārbaudījuma saturu un norises kārtību un valsts nodevas apmēru un maksāšanas kārtību"

VSS-1132
____________________________________

(I.Gailīte)

Iekšlietu ministrijai noteikumu projektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
 
6.§
Instrukcijas projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 28.septembra instrukcijā Nr.16 "Kārtība, kādā valsts augstākās amatpersonas apziņojamas valsts apdraudējuma gadījumā un par ārkārtas notikumiem valstī""

VSS-1133
____________________________________

(I.Gailīte)

Iekšlietu ministrijai instrukcijas projektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Aizsardzības ministriju, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju. Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
 
7.§
Plāna projekts "Valsts civilās aizsardzības plāns"

VSS-1137
____________________________________

(I.Gailīte)

Iekšlietu ministrijai plāna projektu saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Aizsardzības ministriju, Ārlietu ministriju, Ekonomikas ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Kultūras ministriju, Labklājības ministriju, Satiksmes ministriju, Veselības ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Zemkopības ministriju, Pārresoru koordinācijas centru, Latvijas Pašvaldību savienību un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību. Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
 
8.§
Noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 2.februāra noteikumos Nr.103 "Transportlīdzekļu vadītāja tiesību iegūšanas un atjaunošanas kārtība un vadītāja apliecības izsniegšanas, apmaiņas, atjaunošanas un iznīcināšanas kārtība""

VSS-1123
____________________________________

(I.Gailīte)

1. Satiksmes ministrijai noteikumu projektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Ekonomikas ministriju, Iekšlietu ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību. Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
2. Pieņemt zināšanai, ka Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sniegs atzinumu par noteikumu projektu.
 
9.§
Noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2016.gada 7.jūnija noteikumos Nr.360 "Radioiekārtu atbilstības novērtēšanas, piedāvāšanas tirgū, uzstādīšanas un lietošanas noteikumi""

VSS-1124
____________________________________

(I.Gailīte)

Satiksmes ministrijai noteikumu projektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Aizsardzības ministriju, Iekšlietu ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību. Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
 
10.§
Noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2016.gada 12.aprīļa noteikumos Nr.208 "Iekārtu elektromagnētiskās saderības noteikumi""

VSS-1125
____________________________________

(I.Gailīte)

Satiksmes ministrijai noteikumu projektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Aizsardzības ministriju, Ekonomikas ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību. Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
 
11.§
Konceptuāls ziņojums "Par risinājumu medicīniska rakstura piespiedu līdzekļa izpildes regulējumam"

VSS-1129
____________________________________

(I.Gailīte)

Veselības ministrijai konceptuālo ziņojumu saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Iekšlietu ministriju, Labklājības ministriju, Pārresoru koordinācijas centru un Latvijas Pašvaldību savienību. Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
 
12.§
Noteikumu projekts "Higiēnas prasības baseina un pirts pakalpojumiem"

VSS-1130
____________________________________

(I.Gailīte)

1. Veselības ministrijai noteikumu projektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Aizsardzības ministriju, Ekonomikas ministriju, Iekšlietu ministriju, Valsts kanceleju un Latvijas Pašvaldību savienību. Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
2. Pieņemt zināšanai, ka biedrība "Reģionālo attīstības centru apvienība" sniegs atzinumu par noteikumu projektu.
 
13.§
Noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2016.gada 17.maija noteikumos Nr.310 "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4.specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem" 9.2.4.1.pasākuma "Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi" un 9.2.4.2.pasākuma "Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei" īstenošanas noteikumi""

VSS-1131
____________________________________

(I.Gailīte)

1. Veselības ministrijai noteikumu projektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Labklājības ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Pārresoru koordinācijas centru, Latvijas Pašvaldību savienību un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību. Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
2. Pieņemt zināšanai, ka biedrība "Reģionālo attīstības centru apvienība" sniegs atzinumu par noteikumu projektu.
 
14.§
Noteikumu projekts "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 5.4.3.specifiskā atbalsta mērķa "Pasākumi biotopu un sugu aizsardzības labvēlīga statusa atjaunošanai' īstenošanas noteikumi"

VSS-1121
____________________________________

(I.Gailīte)

1. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai noteikumu projektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Labklājības ministriju, Zemkopības ministriju, Pārresoru koordinācijas centru un Latvijas Pašvaldību savienību. Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
2. Pieņemt zināšanai, ka Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sniegs atzinumu par noteikumu projektu.
 
15.§
Informatīvais ziņojums "Par apbedīšanas nozares regulējuma pilnveidošanu"

VSS-1122
____________________________________

(I.Gailīte)

1. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai informatīvo ziņojumu un protokollēmuma projektu saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Ekonomikas ministriju, Iekšlietu ministriju, Veselības ministriju, Valsts kanceleju, Latvijas Pašvaldību savienību, Konkurences padomi un Valsts kontroli. Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
2. Pieņemt zināšanai, ka Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sniegs atzinumu par informatīvo ziņojumu.
 
16.§
Noteikumu projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2015.gada 20.oktobra noteikumos Nr.605 "Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda pasākumam "Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošana""

VSS-1126
____________________________________

(I.Gailīte)

Zemkopības ministrijai noteikumu projektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju, Ārlietu ministriju un Latvijas Pašvaldību savienību. Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
 
17.§
Noteikumu projekts "Prasības no trešajām valstīm ievedamai pārtikai, kas nav dzīvnieku izcelsmes pārtika, kā arī materiāliem un izstrādājumiem, kas paredzēti saskarei ar pārtiku, un to robežkontroles kārtība"

VSS-1127
____________________________________

(D.Lucaua, I.Gailīte)

Ņemot vērā, ka nav ievērota Ministru kabineta 2009.gada 25.augusta noteikumos Nr.970 "Sabiedrības līdzdalības kārtība attīstības plānošanas procesā" paredzētā sabiedrības līdzdalība tiesību aktu projektu izstrādē, noteikumu projekta izsludināšanu atlikt uz vienu nedēļu.
 
18.§
Noteikumu projekts "Kārtība, kādā aprēķina maksu un maksā par Pārtikas un veterinārā dienesta valsts uzraudzības un kontroles darbībām un maksas pakalpojumiem"

VSS-1128
____________________________________

(R.Kronbergs, I.Gailīte)

Zemkopības ministrijai noteikumu projektu un anotāciju saskaņot ar Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (atzinumus iesniegt līdz 2019.gada 22.novembrim). Saskaņoto projektu iesniegt Valsts kancelejā.
 

Atsaucamie projekti

19.§

Noteikumu projekts "Pašvaldību, komersantu un māju ceļu pievienošanas valsts autoceļiem noteikumi"

VSS-548
____________________________________

(I.Gailīte)

Ņemot vērā Satiksmes ministrijas 2019.gada 7.novembra vēstulē Nr.04-02/3351 minēto, atsaukt Valsts sekretāru 2019.gada 13.jūnija sanāksmē izsludināto noteikumu projektu (prot. Nr.23 20.§).
 

Izskatāmie tiesību aktu projekti

20.§

Likumprojekts "Grozījumi Būvniecības likumā"

TA-1973 ____________________________________

(O.Feldmane, A.Aļošina, Z.Bruģe, A.Salmiņš, E.Valantis, E.Rožulapa, D.Trofimovs, J.Garisons, L.Medina, L.Lejiņa, A.Upena, I.Gailīte)

1. Kopumā atbalstīt iesniegto likumprojektu un Ministru kabineta sēdes protokollēmuma projektu.
2. Atzīmēt, ka Latvijas Pašvaldību savienība uztur spēkā iebildumu attiecībā uz būvju klasifikāciju.
3. Ekonomikas ministrijai:
3.1. kopīgi ar Latvijas Lielo pilsētu asociāciju un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju izdiskutēt normu attiecībā uz būvvaldes tiesībām pilnvarot būvinspektoru pieņemt noteiktus lēmumus un attiecīgi precizēt likumprojekta redakciju;
3.2. papildināt likumprojekta anotāciju ar koncentrētu informāciju atbilstoši Latvijas Arhitektu savienības lūgumam par būvniecības procesa dalībnieku profesionālo atbildību;
3.3. precizēt Ministru kabineta sēdes protokollēmuma projektu atbilstoši Valsts sekretāru 2019.gada 7.novembra sanāksmē lemtajam (prot. Nr.42 31.§);
3.4. precizēto likumprojektu un Ministru kabineta sēdes protokollēmuma projektu iesniegt izskatīšanai Ministru kabineta sēdē.
 
21.§
Informatīvais ziņojums "Par atbildības izvērtējumu zemes kadastrālās uzmērīšanas, zemes ierīcības un ģeodēzisko darbu jomā"

TA-2043 ____________________________________

(L.Medina, M.Krievs, I.Gailīte)

1. Atbalstīt iesniegto informatīvo ziņojumu un Ministru kabineta sēdes protokollēmuma projektu.
2. Tieslietu ministrijai iesniegt informatīvo ziņojumu un Ministru kabineta sēdes protokollēmuma projektu izskatīšanai Ministru kabineta sēdē.
 
22.§
Informatīvais ziņojums "Par Maksātnespējas politikas attīstības pamatnostādņu 2016.–2020.gadam un to īstenošanas plāna īstenošanas starpposma novērtējumu par laikposmu no 2016.gada līdz 2017.gadam"

TA-2062 ____________________________________

(L.Medina, R.Osvalde, I.Gailīte)

1. Atbalstīt iesniegto informatīvo ziņojumu.
2. Tieslietu ministrijai:
2.1. precizēt informatīvo ziņojumu atbilstoši panāktajam saskaņojumam ar Pārresoru koordinācijas centru;
2.2. svītrot Ministru kabineta sēdes protokollēmuma projektā 2.punktu;
2.3. precizēto informatīvo ziņojumu un Ministru kabineta sēdes protokollēmuma projektu iesniegt Valsts kancelejā.
 
23.§
Par nozaru administratīvo pārkāpumu kodifikācijas likumprojektu virzību (izpildot Valsts sekretāru 2019.gada 3.oktobra sanāksmes protokollēmuma (prot. Nr.37 31.§) 4.punktā doto uzdevumu)

SAN-205 ____________________________________

(R.Kronbergs, L.Medina, D.Trofimovs, J.Melderis, E.Balševics, I.Gailīte)

1. Pieņemt zināšanai Tieslietu ministrijas un Iekšlietu ministrijas sniegto informāciju.
2. Atbalstīt priekšlikumu, ka Tieslietu ministrija kopīgi ar Iekšlietu ministriju tiekas ar Saeimas Juridisko komisiju, lai pārrunātu jaunā administratīvās atbildības regulējuma spēkā stāšanos.
3. Iekšlietu ministrijai sagatavot un iesniegt izskatīšanai kādā no tuvākajām Valsts sekretāru sanāksmēm prezentāciju par Administratīvo pārkāpumu atbalsta sistēmas funkcionalitāti.
 

Sanāksmi slēdz plkst. 11:10

Valsts kancelejas direktora vietā - 
direktora vietniece juridiskajos jautājumos,
Juridiskā departamenta vadītāja

Inese Gailīte

Skatīt darba kārtību