Latvijas Republikas Ministru kabineta tiesību aktu projekti
A A A
Labāks regulējums
Cilvēkresursu attīstības politika
Kvalitātes vadība
ES projekti valsts pārvaldes attīstībai
Arhīvs
Saziņa
Kontakti

Brīvības bulvāris 36
Rīga, LV - 1520
Tālrunis: 67082800
e-pasts: vk@mk.gov.lv

KVS Latvijā

print Nosūtīt
print Drukāt

Kvalitātes sistēmu ieviešana valsts pārvaldē Latvijā uzsākta 1999.gadā, kad tika izveidota starpministriju darba grupa. Starpministriju darba grupa izstrādāja un Ministru kabinets 2001.gada 4.decembrī izdeva noteikumus Nr.501 "Noteikumi par kvalitātes vadības sistēmas ieviešanu valsts pārvaldes iestādēs", kā arī 2001.gada 11.decembrī – Ministru kabineta ieteikumus Nr.1 "Ieteikumi kvalitātes vadības sistēmas ieviešanai valsts pārvaldes iestādēs". Šie normatīvie akti pamatojas uz ISO 9001:2000 standarta prasībām vai Latvijas nacionālo standartu LVS EN ISO 9001, un tajos ir pamatprasības kvalitātes vadības sistēmas ieviešanai valsts pārvaldes institūcijās.

Sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Latvijas Fakti" 2005.gada aptauja "Kvalitātes vadības ieviešana un pakalpojumu kvalitātes vērtēšana tiešās valsts pārvaldes iestādēs" parāda, ka 42,5 % aptaujāto institūciju tiek ieviesta kvalitātes vadība. Savukārt 65,9 % institūciju, kas neievieš kvalitātes vadību, ir gatavas to drīzumā darīt.

Sistēmiskas pieejas trūkums kvalitātes vadības ieviešanas sekmēšanai ir kavējis daudzu institūciju spēju ieviest kvalitātes vadības sistēmas. Līdzšinējais normatīvais regulējums ierobežoja kvalitātes vadības ieviešanu, jo pamatojās tikai uz vienu kvalitātes vadības modeli. Tā kā pastāvošā konceptuālā pieeja ir decentralizēta – katra institūcija ievieš tādu kvalitātes vadības sistēmu, kas vislabāk atbilst tās vajadzībām, nozīmīgs ir valsts atbalsts institūciju izglītošanā un labās prakses popularizēšanā.

Valsts kanceleja ir atbildīga par valsts pārvaldes politikas īstenošanu, tai skaitā, par kvalitātes vadības ieviešanas sekmēšanu. Līdz 01.07.2009. Valsts kanceleja pārskata pastāvošo regulējumu un aktualizē to.

Atpakaļ  Uz augšu  Uz sākumlapu